NFL;amerikai futball;New Orleans Saints;Carolina Panthers;

2014-10-31 16:02:00

Amerikai foci: a szentek nyertek

Magyar idő szerint pénteken hajnalban játszották az amerikai futballbajnokság, az NFL 9. játékhetének nyitómeccsét, az NFC (nemzeti főcsoport) déli divíziójának rangadóját, a New Orleans Saints és a Carolina Panthers között. A hajnali negyed 2-kor kezdődött találkozót a „Párducok” otthonában, Charlotte-ban rendezték meg. A mérkőzés előtt a két csapat hasonló mérleget mondhatott magáénak, hiszen mindkettőnek három győzelme és négy veresége volt, igaz a Panthers egy döntetlent is játszott már az idén, ugyanakkor a divízió többi csapatának idei gyengébb szereplése miatt így is meg tudták kaparintani csoportjuk első két helyét. Ezért különösen izgalmas összecsapásra volt kilátás.

Az első támadást a „szentek” rekordere, a veterán, 35 éves Drew Brees vezethette. Már ekkor körvonalazódott a New Orleans stratégiája, ami később az egész meccset is jellemezte: Mark Ingram elfutásaival és Brees passzaival próbált előrejutni a vendégegyüttes. Pierre Thomas és Khiry Robinson kidőlése miatt ugyanis Mark Ingram az egyetlen használható futó a Saints csapatában. Már a vörös zónában (redzone, a védekező csapat gólvonala) jártak, amikor váratlanul a Panthers-hez került a labda és ekkor Cam Newtonéken volt a sor. Vagy legalábbis lehetett volna. A „Párducok” ugyanis igen gyenge napot fogtak ki, különösen a Jonathan Stewart-DeAngelo Williams running back (összefoglaló név a különböző futó játékos típusokra) párostól sokkal többet vártak a szurkolók.

A meccs első fele meglepő módon a védekezésről szólt, egy perccel a - szakszóval - two-minutes-warning, a kétperces figyelmeztetés előtt még mindig 0-0 állt az eredményjelzőn és a támadósorok a labdaszerzésekkel sem tudtak mit kezdeni. Ekkor viszont váratlanul felgyorsultak az események, egy szabálytalanság után az egy yardos vonalról támadhatott a New Orleans és a lehetőséget pontokra is váltották Graham elkapott touchdownjával (TD), így a szünetben az állás 14-0 lett.

A szünetben a hazaiak átrendezték soraikat. A folytatásban Cam Newton atletikus képességeit kihasználva szereztek egy TD-t. Balszerencséjükre az ellenfél is jól reagált, s hamar visszaállították a 14 pontos differenciát.

A Carolina megint próbált felkapaszkodni, de csak field goalra (3 pontos kísérlet, a támadásban lévő csapat speciális egysége szerezheti) futotta a csapatnak. Breesék ezek után már kicsit az időt is húzták, de újabb találatokat is szereztek, a végén Ingram újra betalált. Ezzel a touchdownnal megszületett a végeredmény, 28-10 a magabiztosabb formát mutató Saints javára. Ezzel megszakadt az együttes tavaly november óta tartó idegenbeli nyeretlenségi sorozata.

A végén tehát Ron Rivera mehetett gratulálni Sean Peytonnak, aki csapatával nagy lépést tett az NFC déli divíziójának megnyerése felé, ráadásul a következő három meccsükön otthon játszanak. Hazai környezetben sokkal jobb a győzelmi statisztikájuk. Igaz, a Carolina-t sem szabad leírni, hiszen könnyebbnek tűnik a sorsolásuk.