Görbicz Anita;Viborg;Ambros Martín;Győri Audi ETO KC;

2014-11-03 06:57:00

A Viborg is kipipálva

A címvédő Győri Audi ETO KC óriási lépést tett a csoportelsőség felé, miután legnagyobb riválisa, a dán Viborg otthonában is győzni tudott 30-25-re a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A korábbi hírekkel ellentétben a várandós Görbicz Anita mégis pályára lépett, igaz, csak a hétméteresek végrehajtására állt be, vagyis a test-test elleni harcokban nem vett részt. Éppen az ő találatával vezetett először az ETO a rangadón, majd Löke góljaival a 7. percben már 3-5 volt az állás.

A csoport állása
Korábbi eredmény: IK Sävehof (svéd)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 29-29
Az állás: 1. Győr 6 pont, 2. Viborg 4, 3. Lokomotiva Zagreb 1 (70-86), 4. Sävehof 1 (75-105).

A hazaiak időt kértek, majd jöttek a cserék, akik felvéve a meccs ritmusát, a 21. percben 11-11-re kiegyenlítettek. A hullámvölgy nem tartott sokáig, Korsós és Löke révén ugyanis hamarosan megint a címvédőnél volt a vezetés. A szünet előtt még Amorim bombázott a kapuba, ezzel lett 13-17.

A második félidő elején is a brazil légiós villogott, és fokozatosan nőtt a különbség, és negyedórával a vége előtt már kilenccel vezettek Ambros Martin tanítványai. A hátralévő időben ugyan kicsit kiengedett a Győr, de így sem forgott veszélyben a magabiztos sikere.