úszás;Gyurta Dániel;Hosszú Katinka;Chad Le Clos;

2014-11-04 06:55:00

Magyar diadalmenet

Fantasztikus magyar sikerekkel zárult az idei rövid pályás világkupa-szezon. Amellett, hogy Hosszú Katinka már-már földönkívüli teljesítményt nyújtott – 155 rajtból 69 érem (51–9–9) – a férfi mellúszás sokszorosan megkoronázott királya, Gyurta Dániel is maradandót alkotott: 18 érmet szerzett (13–4–2), és a dél-afrikai Chad Le Clos mögött a második lett összetettben a magyar férfiúszók közül elsőként.

Természetesen anyagilag sem jártak rosszul, hiszen Hosszú 389 000 dollárt, míg Gyurta 214 500 dollárt keresett ebben a szezonban, ugyanis a dobogós helyek mellett a világrekordokért is jutalomban részesültek.

Minden harmadik versenyét megnyerte Hosszú KatinkaFotó: Europress/Getty Images/Atsushi Tomura

A Gyurta-család egyébként is elégedett lehet a vk-sorozattal, ugyanis Gergely idén négyszer győzött 1500 gyorson, ráadásul legutóbb elért 14:28.35 perces idejével megerősítette vezető helyét a világranglistán.

A magyar versenyzők – a fent említetteken kívül a Verrasztó-testvérek, valamint Kis Gergő – az éremtáblázaton is az élen végeztek a megszerzett 70 arannyal.

„Nagyon örülök, hogy sikerült harmadszorra is megnyernem az összetett versenyt. Persze, kicsit elfáradtam, de csak arra tudok most gondolni, milyen sokat segített ez a sorozat a világbajnoki felkészülésben” – jelentette ki Hosszú Katinka.

Ez pedig jó hír, ugyanis december 3-án kezdődik Dohában a rövid pályás világbajnokság.