Real Madrid;Bayern München;Chelsea;

2014-11-10 07:00:00

Verhetetlen Chelsea

A listavezetők győzelmével zárultak a hétközi bajnoki fordulók a jelentősebb pontvadászokban. Biztosan nyert a Bayern és a Real Madrid, s begyűjtötte a három pontot a Chelsea is.

Anglia

Folytatta menetelését az angol bajnokságban a Chelsea, amely a Liverpool otthonában aratott 2-1-es győzelmet úgy, hogy 1-0-ra még a vörösök vezettek.

A győztes találatot a betegségéből felépült Diego Costa érte el, aki kilenc meccsén 10 gólt szerzett. A londoniak 11 forduló után sem találtak legyőzőre, s mindössze négy pontot vesztettek.

Ráadásul idén már több rangadón van túl az együttes: nem kapott ki sem a Manchester City, sem az United otthonában, az Arsenalt pedig megverte a Stamford Bridge-n.

Mourinho nem hiszi azt, hogy a bajnokság során egyszer sem kap ki csapata. „Jól kezdtük az idényt, de úgy vélem, ha kikapunk is egyszer, akkor is stabil marad az együttes”.

A Premier League meglepetéscsapata továbbra is a második helyezett Southampton. A szentek a csereként beállt Shane Long két remek góljával győzték le a Leicestert.

Az első találatot csak a hajrában szerezték meg a szentek, akik addig is óriási fölényben játszottak: a 68. percben a sarokrúgást gyakorolhatták, ötöt lőttek egymás után.

Ronald Koemanék az utolsó kilenc meccsükből nyolcat megnyertek, s csak egyszer vesztettek, még október elején, a Tottenham pályáján.

Most azonban nehéz találkozók várnak a Southamptonra: az Aston Villa után a Manchester City, az Arsenal, majd a Manchester United lesz az ellenfelük.

Apropó City. A válságban lévő „milliárdosok” csak Sergio Aguero zsenialitásának köszönhetően kerülték el az újabb vereséget. A 2-2-es döntetlen a Queens Park Rangers otthonában azonban Manuel Pellegrini csapatára nézve hízelgő.

A 11. forduló eredményei. QPR-Manchester City 2-2, Burnley - Hull City 1-0, Manchester United-Crystal Palace 1-0, 16:00 Southampton-Leicester 2-0, West Ham-Aston Villa 0-0, Liverpool-Chelsea 1-2, Sunderland – Everton 1-1, Tottenham-Stoke 1-2, West Brom-Newcastle 0-2, Swansea - Arsenal 2-1. Az élcsoport Chelsea 29. 2. Southampton 25, 3. Manchester City 21.

Spanyolország

A Barcelona célja az volt, hogy a két bajnoki vereség után kikecmeregjen a válságból. Minden esélye is megvolt erre, hiszen a kieséshez közel álló Almeria otthonába látogatott.

Luis Enrique azonban majdnem ráfázott a rotálásra: Neymar, Luis Suarez, Dani Alves és Xavi is kispados volt. Meg is szerezték a vezetést a hazaiak az első félidőben. A Barca olyan gyenge első 45 percet mutatott be, amilyenre rég volt példa a bajnokságban.

A második félidőben Neymarék beállása után megváltozott a játék képe: Suarez két gólpasszt adott először a brazil válogatottnak, majd Jordi Albának. A Real Madrid átgázolt a Rayo Vallecanón.

A királyi gárda első gólját a szeptember után visszatért Bale szerezte. Cristiano Ronaldo ugyan gyengébben játszott a szokottnál, de azért ő is megrúgta a maga szokásos gólját.

A 11. forduló eredményei. Celta-Vigo Granada 0-0, Malaga-Eibar 2-1, Real Madrid-Rayo Vallecano 5-1, Getafe-Elche 0-0, Almeria-Barcelona 1-2, Cordoba-Deportivo La Coruna 0-0, Sevilla-Levante 1-1, Espanyol-Villarreal 1-1, a Valencia-Athletic Bilbao és a Real Sociedad-Atletico Madrid találkozó lapzártánk ért véget. Az élcsoport. 1. Real Madrid 27, 2. Barcelona 25 3. Valencia 23 (egy mérkőzéssel kevesebbet játszott).

Németország

Biztos győzelmet aratott a Bundesligában listavezető Bayern München a Frankfurt otthonában. A négy gólból hármat Thomas Müller szerzett. Szalai gólt lőtt a Hoffenheimben, de csapata így is kikapott.

A 11. forduló eredményei. Werder Bremen-VfB Stuttgart 2-0, Augsburg-Paderborn 3-0, Frankfurt-Bayern München 0-4, Freiburg-Schalke 04 2-0, Hoffenheim-1. FC Köln 3-4, Leverkusen Mainz 0-0, Hertha BSC-Hannover 0-2, Wolfsburg-Hamburger SV 2-0, Borussia Dortmund-Mönchengladbach 1-0. Az élcsoport. 1. Bayern 27, 2. Wolfsburg 23, 3. Mönchengladbach 20.