Kiss Péter július 29-én bekövetkezett halála miatt, Újpest és Angyalföld egy részét magában foglaló, 11. számú országgyűlési választókerület megüresedett. Az MSZP Horváth Imre nyugalmazott határőr tisztet indította. A többi baloldali párt az előzetes megállapodásnak megfelelően nem állítottak jelöltet. A választás azért esett rá, mert ismert és tisztelt újpesti politikus.
Lakókörzetében, ahol 2010-ben egyedüliként, 2014-ben többedmagával egyéni körzetben nyert önkormányzati mandátumot. A választási kampány megindult, a jobboldal, szokásaihoz hűen nemcsak saját jelöltjének valós és kitalált pozitívumairól szól, hanem ellenfeleire, mindenekelőtt a szocialista jelöltre összehord tücsköt-bogarat. A Fidesz logikája: más szemében a szálkát is meglátja, sajátjában a gerendát sem. A behódoltaknak mindent megbocsát, az egyet nem értők esetében a bolhából is elefántot csinál. Horváth Imrének olyat ró fel „bűnéül”, amiről egy demokratikus közegben szót ejteni időpocséklás lenne.
Ugyanakkor például Tasnádi Lászlóért Orbán politikai garanciát vállalt, amikor hozzájárult BM rendészeti államtitkárrá történő kinevezéséhez. Pedig Tasnádi a rendszerváltás előtt a BM III/II. osztályon dolgozott tartótisztként. Feladata volt az ügynökhálózat kiépítése és működtetése, az akkori politikai rendszer politikai ellenfeleinek leleplezése és feljelentése. Az illiberális jobboldal logikáját már ismerjük: az én kommunistám jó ember, az ellenfélé rossz. Orbán Viktor nagyapja párttag, apja párttitkár, anyja pártbizottsági munkatárs volt, ő pedig gimnáziumban és egyetemen KISZ titkár. Kövér László apja párttitkár, nagyapja, testvérei és ő is párttagok voltak.
Mellettük sokan mások is, ki meggyőződésből, ki karrier reményében vállalták az MSZMP tagságot. Így Matolcsy György, Martonyi János, Pintér Sándor, Fónagy János, Kerényi Imre, Stumpf István, Schmitt Pál, Hoffmann Rózsa, Mikola István, Boross Imre, Thury Kovács Béla. Ne feledkezzünk meg az újpestiekről sem. MSZMP-s családból származik Wintermantel Zsolt is.
