női kézilabda Bajnokok Ligája;Dunkerque;Carlos Ortega;MKB-MVM Veszprém;EHF-kupa;

2014-11-17 07:00:00

Hibátlanok csarnoka

Úgy tűnik, a klubcsapatok esetében továbbra is a világ szűk elitjéhez tartoznak női és férfi kéziseink. A Bajnokok Ligájában a Győr a hölgyeknél, míg a Veszprém és a Szeged az uraknál zárta sikerrel az újabb fordulót, míg az Érd már tovább is jutott a nyolcaddöntőbe az EHF Kupában, addig ugyanitt a Dunaújváros nyolcgólos előnnyel várja a hétvégi visszavágót. A női KEK-ben a Fradi is a 16 között érezheti magát, ugyanis az első találkozón 17 gólos előnyt szerzett a visszavágóra.

A majd egyhónapos szünet után folytatódó férfi Bajnokok Ligájában a Veszprém számára egyértelműen a csoportelsőség megtartása volt a cél a Szkopjéban rendezett csoportrangadón.

A bakonyi alakulat alaposan megszenvedett az újabb sikerért, ugyanis csak az utolsó percben dobott két találattal tudta megfordítani a találkozót. A mindent eldöntő gólt hetesből Ilics szerezte 12 másodperccel a lefújás előtt.

„Hihetetlen érzés volt ebben a csarnokban játszani, de egyben nagyon nehéz is. A végén szerencsések voltunk, a meccs a jó védekezésről szólt. Az összecsapás alatt több problémánk is akadt, a végsőkig küzdöttünk a győzelemért, a játékosaimat ezért dicséret illeti” – nyilatkozta a klub honlapján Carlos Ortega, a Veszprém spanyol edzője.

Az EHF Kupa-győztes Szeged ezúttal a Nagy Kornéllal felálló francia bajnok Dunkerque ellen lépett pályára, és egy végletekig izgalmas meccsen végül otthon tartotta a két pontot, így nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy a továbbjutók közé soroljuk a Tisza-parti gárdát, amely öt fordulót követően a második helyen áll.

„Nagyon elfáradtunk fizikailag és mentálisan a francia bajnok ellen. A közönségünk segítségével kilábaltunk a hullámvölgyből, és sikerült megnyernünk ezt a rendkívül fontos meccset. A védekezésünk hatvan percen keresztül jól működött, és amikor a legfontosabb volt, kapusunk is hozta a bravúrokat” – fogalmazott a szegediek legeredményesebb játékosa, a nyolc találatot jegyző Balogh Zsolt.

A női BL-ben a címvédő Győri Audi ETO KC már biztos csoportgyőztes és középdöntős, és ennek megfelelően játszott a horvát Lokomotiva Zagreb otthonában. Ambros Martin csapata fokozatosan húzott el a találkozón, és a végén fölényes, 26-15-ös győzelmet aratott.

A női EHF Kupában az Érd kettős győzelemmel lépett túl svájci Nottwil ellen, míg a Dunaújvárosnak sikerült nyolcgólos előnyt kiharcolnia a Vardar Szkopjéval szemben. Az FTC-Rail Cargo Hungariának a női KEK-ben kötelező továbbjutniuk a szerb Jagodinával szemben, főleg a 17 gólos előnye birtokában.

A magyar csapatok hétvégi eredményei
Férfi BL, C csoport, 5. forduló:
Vardar Szkopje (macedón) - MKB-MVM Veszprém 23-24
Rhein-Neckar Löwen (német) - Celje (szlovén) 31-27
Montpellier (francia)-Csehovkije Madvegyi (orosz) 32-32
Az állás: 1. Veszprém 10 pont, 2. Szkopje 7, 3. RN Löwen 6, 4. Montpellier 4, 5. Celje 2, 6. Csehov 1.
D csoport, 5. forduló:
Mol-Pick Szeged - Dunkerque (francia) 23-21
Aalborg (dán)-Kielce (lengyel) 25-27
Motor Zaporizzsja (ukrán)-Schaffhausen (svájci) 31-26
Az állás: 1. Kielce 10 pont, 2. Szeged 8, 3. Aalborg 5, 4. Schaffhausen 3, 5. Zaporizzsja 2 (129-134), 6. Dunkerque 2/4 (113-123)