férfi kézilabda;Juan Carlos Pastor;Motor Zaporizzsja;Mol-Pick Szeged;Talant Dujshebaev;

2014-11-27 06:57:00

Kijevben is csípett a Pick

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában a Mol-Pick Szeged a Motor Zaporizzsja vendégeként lépett pályára, és négygólos győzelmet aratott. Sikerének köszönhetően egyrészt biztosan nem végez a 3. helynél hátrébb a D-csoportban, másrészt a jövő hétvégén a csoportelsőségért játszik hazai pályán a Kielce ellen.

Tegnap ismét bebizonyította a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeiben eddig pazarul teljesítő, az előző szezonban EHF Kupát nyerő MOL-Pick Szeged férfi kézilabda csapata, hogy immár megérett a komolyabb feladatokra.

A meglehetősen hűvös kijevi sportcsarnokban az a Motor Zaporizzsja várt rájuk, amelyet Juan Carlos Pastor csapata hazai pályán is csak nagy nehezen, 27-26-ra tudott legyőzni.

Mindenesetre tegnap messze nem fogadta a két csapatot olyan forró hangulat, mint a Tisza partján, ugyanis amikor a két szlovák bíró megadta a jelet a kezdésre, alig ezren ültek a lelátón.

A maroknyi szegedi tábor a meccs nagy részében túlharsogta az ukránokat, ami már árulkodó lehet a meccs képét illetően. Balogh Zsolték ugyanis okultak az első találkozóból, és már a találkozó elején megpróbálták megfogni a hazaiakat.

Bármilyen furcsa is leírni, de utoljára 3-3-nál állt döntetlenre a két csapat, onnantól kezdve a szegediek fokozatosan elhúztak, és a parádésan védő Sierra és a rendkívül gólerős Bombac és Balogh vezetésével már 16-9-re is vezettek, ám a szünetig a hazaiak visszajöttek négy találatig (16-12).

Már ekkor megnyugodhattak a szegedi szurkolók a helyszínen és a televízió képernyői előtt, ugyanis azt sejthette mindenki, ha Harry Potter nem csinál valami varázslatot az ukránok öltözőjében, akkor aligha kerül veszélybe a Pick újabb sikere.

A második félidőben Sierra ziccereket fogott, ám a Tisza-partiak átlövői – Ancsin és Balogh – is elveszítették egy rövid időre a fonalat. Elsősorban az ukrán cserekapus, Kosovi jóvoltából, aki felnőtt szegedi kollégája mellé, így ezekben a percekben a kapusbravúrokról szólt a meccs.

A mérkőzés képe aztán megváltozott, elkezdtek ismét betalálni a játékosok. Ennek köszönhetően vagy hat góllal vezetett már a Szeged, vagy éppen azért támadott Zaporizzsja, hogy feljöjjön mínusz kettőre.

A végére azonban semmi izgulnivaló nem maradt, és a Pick néggyel nyert (29-25), aminek köszönhetően immár biztos nyolcaddöntős a Bajnokok Ligájában.

Sőt, a következő mérkőzésükön, december 6-án a csoportelsőségért azt a lengyel Kielcét fogadják, amelynek a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Talant Dujshebaev a vezetőedzője, és amelytől az eddigi egyetlen vereségüket szenvedték el.

Ha a szegediek legalább öt góllal nyernek, akkor valós esélyük lesz arra, hogy az élen zárják a csoportot, azaz az egyenes kieséses szakaszban mindig meglegyen náluk a pályaelőny.

Ráadásul, ha a Veszprém is csoportelsőként zár, akkor a két magyar élklub legfeljebb a Final Four-ban találkozhat egymással.