Műsormagazin;Antonio Carlos Ortega;MKB-MVM Veszprém;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Csehovszkije Medvegyi;

2014-12-01 06:56:00

BL: győzelmi menetelés

A hetedik mérkőzését is megnyerte az MKB-MVM Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, ezzel megerősítette vezető helyét csoportjában. A magyar csapat szombaton főleg remek második félidei teljesítményével bizonyult jobbnak 38-31-re az orosz Csehovszkije Medvegyinél. A bakonyi világválogatott ezzel biztos továbbjutó, és két pont hiányzik a biztos csoportelsőségéhez.

Amint arra számítani lehetett, a Bajnokok Ligájában veretlenül menetelő, így a csoportját toronymagasan vezető Veszprém számára nem okozott túl nagy gondot a sereghajtó Csehovszkije Medvegyi legyőzése.

Amorim: hat hónap szünet

Súlyos sérülést szenvedett Eduarda Amorim, a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának brazil átlövője. A világbajnok játékos hazája válogatottjának málagai felkészülési mérkőzésén, Tunézia ellen elszakadt a bal térdében a keresztszalag.

A klub szombati tájékoztatása szerint a műtét előtt álló Amorim fél évig nem játszhat. Az idényben még százszázalékos ETO számára nehéz lesz a tavasz, hiszen két világsztárja, az irányító Görbicz Anita és a norvég kapus, Katrine Lunde anyai örömök elé néz, Orbán Adrienn Amorimhoz hasonlóan súlyos sérülés miatt hosszú ideig harcképtelen.

Igaz, a csak bakonyi világválogatottnak hívott veszprémiek az első félidőben alaposan megszenvedtek a rendkívül gyorsan és bátran játszó oroszokkal (17-16), ám a szünetet követően kijött a reális tudáskülönbség a két csapat között.

Az újabb, immár hetedik sikerrel a Veszprém már matematikailag bejutott a nyolcaddöntőbe, ám a csapat számára egyértelműen a csoportelsőség, és a kieséses szakaszra érvényes kedvezmények megszerzése, majd a négyes döntőbe jutás a cél. A gárda szombaton, 21 órakor a Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthonában lép fel.

„Azt kaptuk a meccstől, amit vártunk.

Nagyon jól kézilabdázott az orosz csapat, de mi is jól játszottunk támadásban, tudtunk indulni is. Szombaton tán a szezon legnehezebb találkozója következik, de Mannheimben is a lehető legjobb módon szeretnénk befejezni a BL-ben az évet” – fogalmazott Antonio Carlos Ortega, a Veszprém spanyol vezetőedzője.

A gárda legeredményesebb játékosa, a kilenc találatig jutó szélső, Gasper Marguc úgy vélte, az első félidőben voltak problémáik, de a másodikban sokkal jobbak voltak az oroszoknál.

„A második félidőben jobbak voltunk, összességében jó meccs volt, sok góllal, ami látványos volt a szurkolók számára” – jelentette ki a klub honlapján a jobbszélső.

Ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett ötgólos hátrányát a Balatonfüred, amely a szombati visszavágón nyolc góllal nyert a vendég osztrák HC Hard együttese ellen, s ezzel feljutott a férfi kézilabda EHF Kupa 16-os főtáblájára. Ugyanez sajnos se a Tatabányának, sem pedig az Orosházának nem sikerült.