Ugyanezen a napon az Európai Bizottság újabb 500 millió eurót utalt át Ukrajnának. Pierre Moscovici pénzügyi biztos az átutalást kommentálva kifejezte azt a reményét, hogy Ukrajna folytatja a reformok politikáját, és fenntartható jólétet teremthet polgárainak. Erre ugyan ma kevés jel mutat, de a Bizottságnak illik optimistának lennie.
Szintén szerdán került sor Donald Tusk és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár találkozójára Brüsszelben. Tusk két napja, hétfőn vette át az Európai Tanács elnöki tisztét, így jelzésértékűnek számít, hogy máris találkozott a NATO főtitkárával. Orosz ügyben mindketten keményvonalasnak számítanak, és találkozójuk fő témája természetesen az ukrán válság. Tusk egyébként a találkozó előtt Porosenko ukrán elnökkel telefonon tárgyalt.
A Déli Áramlat sorsa, a projekt állítólagos orosz visszavonása ugyanakkor egyelőre kevés visszhangot váltott ki Brüsszelben. Bármilyen szomorú is számunkra, de az ukrán válság körüli geopolitikai játszma ma sokkal fontosabb az EU vezető hatalmai számára, mint Magyarország energiaellátásának biztonsága. Ha külpolitikához és európai ügyekhez értő vezetői lennének Magyarországnak, akkor kemény munkával ezen is lehetne változtatni. De ettől sajnos nagyon messze állunk.