EB;női kézilabda;

2014-12-10 06:50:00

Középdöntős a Németh-csapat!

A magyar női kézilabda-válogatott megszerezte első győzelmét a lengyelek ellen a horvátokkal közös rendezésű Európa-bajnokságon, így Németh András tanítványai az utolsó spanyolok elleni találkozótól függetlenül ott lesznek a debreceni középdöntőben. Akárcsak a hispánok, és a két északi sztárcsapat, Norvégia és Dánia.

„Természetesen magyar győzelmet várok”- jött kérdésünkre a válasz a mérkőzés előtt egy pattogatott kukoricáért sorban álló szurkolótól. Egyébként Győrben ez a slágertermék a magyar-horvát közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokságon. A mérkőzés előtt fél órával még a büfé volt a legnépszerűbb célpont a csarnok aulájában.

A győri Audi Aréna majdnem megtelt, érezték a drukkerek is, hogy elkél a bíztatás a csapatnak, hiszen a nyitómérkőzésen „csak” döntetlent játszottak Németh András lányai. A vereséggel kezdő lengyelek ellen mindenképpen nyernünk kellett. Egyrészről, hogy megszerezzük az első győzelmünket a kontinenstornán, másodszor pedig ha nyerünk, biztosan továbbjutunk a spanyolok elleni meccstől függetlenül. Ráadásul a statisztika is mellettünk szólt. A két csapat a mérkőzést megelőzően több mint öt éve találkozott egymással: 2009. november 21-én, ugyancsak Győrben 32-22-re győzött a magyar válogatott. Tétmérkőzésen 2008. március 28-án Bukarestben, olimpiai selejtezőn játszottak legutóbb, akkor 39-30-ra, míg a 2007. decemberi, franciaországi vb-n, Dijonban 28-26-ra nyertek Tomori Zsuzsannáék.

Aztán elég volt pár perc, és kiderült, ezúttal semmi idegeskedni valója nem lesz itt senkinek, aki a magyarokért szorít. Fokozatosan húzott el a csapat, és az első félidő végére Triscsukék már hét góllal vezettek (14-7). Zengett-zúgott az aréna, percenként harsant fel a „Ria, Ria, Hungária”.

A második félidőben aztán már tízzel is elhúztak a mieink, ám ekkor jött egy nyolcperces rövidzárlat, ám Bíró Blanka remekül védett, így a lengyelek nem tudták kihasználni a gólszünetünket, és három perccel a vége előtt mindössze négy gólra tudtak feljönni. Ám jött Németh András időkérése, és helyre állt rögtön a világ rendje.

A végén hat lett közte (29-23), ami azért valljuk be, szép eredmény a vb-4. lengyelek ellen. Ezzel végleg eldőlt, hogy a magyarok már középdöntősök. Hogy hányadik helyen zárnak a csoportban, az a spanyolok elleni derbin dől majd el. Mindenesetre a hispánok hatalmas csatában 25-24-re legyőzték az oroszokat, így egyelőre veretlenek.

A másik, debreceni csoportban előbb egy hihetetlen meccsen 29-29-es döntetlenre végzett egymással a román és a dán válogatott, míg a norvégok ezúttal az ukránokon gázoltak át, így a két északi válogatott már továbbjutott a középdöntőbe. Hogy melyikük lesz az első, az csütörtökön, a skandináv rangadón eldől.

Eredmények

A csoport (Győr)

Spanyolország-Oroszország 25-24

Magyarország-Lengyelország 29-23

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Magyarország 3, 3. Oroszország 1, 4. Lengyelország 0.

B csoport (Debrecen)

Románia-Dánia 29-29

Norvégia-Ukrajna 34-23

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Dánia 3 pont, 3. Románia 1, 4. Ukrajna 0.

C csoport (Varasd)

Az 1. forduló:

Svédország-Horvátország 30-28

Hollandia-Németország 29-26

Az állás: 1. Hollandia 2 pont (29-26), 2. Svédország 2 (30-28), 3. Horvátország 0 (28-30), Németország 0 (26-29).

A mai program:

Hollandia-Svédország (18 óra)

Horvátország-Németország (20.15, Tv: Sport2)

D csoport (Eszék)

Montenegró-Szerbia 22-19 (10-8)

Franciaország-Szlovákia 21-18 (7-9)

Az állás: 1. Montenegró 2 pont (22-19), 2. Franciaország 2 (21-18), 3. Szerbia 0 (19-22), 4. Szlovákia 0 (18-21).