Dávid Ferenc, a szövetség főtitkára a Népszavának elmondta, most a szövetségesek keresésének időszaka következik. A VOSZ nagyon egyértelmű nyilatkozatokat vár a civil szervezetektől, országos és ágazati munkaadói, és ha lehet, szakszervezetektől, hogy hajlandók-e csatlakozni a kezdeményezéshez. Ha minél több szervezet a VOSZ mellé állna, az növelné a kezdeményezés társadalmi súlyát és az aláírásgyűjtés hatékonyságát. Dávid Ferenc fontosnak nevezte a sajtó támogatását is. Sokat tehetnek azok a nagy láncok is, amelyek a korábbi terhek és döntések mellé most "hetedik csapásként" megkapták a vasárnapi zárva tartást is. Leginkább éppen a kereskedelmi láncok érdeke, hogy ez a jogszabály ne maradjon hatályban, tehát az ő érdekük is, hogy személyi és technikai segítséget nyújtsanak az akcióhoz - vélte a szövetség főtitkára.
Ha nem jön létre egy megfelelően széles alapokon nyugvó koalíció az érintett cégekkel, civilekkel, érdek- és szakmai szervezetekkel, akkor a VOSZ nem tudja egyedeül vállalni egy népszavazási kezdeményezés összes terhét. Háttértárgyalások már eddig is voltak és sok szervezet jelezte támogatását, de mostantól, a jogszabály elfogadásától már konkrét nyilatkozatokra van szükség, hogy ki, mit képes vállalni emberben, technikában és anyagiakban - hangsúlyozta Dávid Ferenc.
A VOSZ főtitkára egyébként ízléstelennek nevezte, hogy éppen március 15-én, a nemzeti ünnepen lép hatályba a vasárnapi zárva tartás, akár csak a Paks II. első hitelrészletének fizetési kötelezettsége.A Népszava kérdésére Dávid nem zárta ki azt sem, hogy akár a szövetség, akár valamelyik, vagy több érintett kereskedelmi lánc is, nemzetközi jogi fórumokhoz fordul a versenyjog megsértésére hivatkozva.