Real Madrid;Ferenc pápa;San Lorenzo;labdarúgó klubvilágbajnokság;Pablo Barrientos;

2014-12-19 06:54:00

A pápában bízhatnak Szent Lőrincék

Győzelemmel ünnepelte szerdán, Marokkóban, az argentin San Lorenzo leghíresebb szurkolója, Ferenc pápa 78. születésnapját a labdarúgó klubvilágbajnokságon: a vörös-feketék a hosszabbításban gyűrték maguk alá 2-1-re az új-zélandi Auckland Cityt.

Ha a „Szent Lőrincék” a szombati fináléban legyőznék a Real Madridot, akkor a világ legjobbjai lennének. Persze a királyi gárda elleni diadalhoz csoda kéne, így Ferenc pápa közbenjárása nélkül ez az akadály aligha győzhető le.

A vártnál azért nehezebben nyert a San Lorenzo, hiszen azt gondolhatnánk, az argentin és az új-zélandi foci, a Libertadores Kupa, illetve az óceániai bajnokok tornája között gyakorlatilag ég és föld a különbség. A pályán azonban ezt nem lehetett tapasztalni. A San Lorenzo szinte vért izzadt. Pablo Barrientos első félidőben szerzett kapáslövésével ugyan előnyhöz jutott, de az Auckland egyenlített Angel Berlanga találatával.

Kétszer harminc perces hosszabbításra került sor, ezt azonban jobban kezdték az argentinok: a 94. percben a csereként beállt Mauro Matos szerezte meg csapata második találatát. Mivel az új-zélandiak erre már nem tudtak válaszolni, ez lett a győztes gól is.

A mérkőzés statisztikáit böngészve némiképp meglepő adatokat találhatunk. A labdabirtoklási arány 60-40 százalék volt az óceániaiak javára, s a lövések száma sem mutatta az argentinok nagy fölényét: 12-szer lőttek kapura ők, nyolcszor az aucklandiek.

A klubvilágbajnokság döntőjét holnap rendezik meg. Akár a Real Madrid, akár a San Lorenzo nyer, történelmi diadal lesz ez. A királyi gárda ugyanis még sosem nyerte meg a 2005 óta létező viadalt - az elődjét viszont annak idején háromszor -, de argentin együttes sem győzedelmeskedett még.

A másik, kedden megrendezett elődöntőn a Real Madrid 4-0-ra nyert a mexikói Cruz Azul ellen, ez volt Cristiano Ronaldóék – minden bajnoki- és kupamérkőzést beleszámítva – sorban 21. győzelme. Az erőviszonyokat figyelembe véve a San Lorenzo tényleg csak a pápában bízhat.