egér;Szolnok;Recco;Dabrowski Norbert;vízilabda bajnokok ligája;ifj. Cseh Sándor;Barceloneta;

2014-12-19 06:56:00

Egri csillaghullás és szolnoki hódítás

Vegyes érzelmekkel zárult a férfi vízilabda Bajnokok Ligájának második csoportköre magyar szemszögből. Az Eger hatalmas pofonba szaladt bele a Recco ellen (4-12), ami azért is volt fájó, mert jól kezdte a BL-t a magyar bajnok, hiszen pontot rabolt a címvédő Barceloneta otthonában.

Az is igaz, hogy az olasz sztárgárda valószínűleg mindenkit elintéz majd - az első körben szintén idegenben a Kragujevácot győzte le 12-5-re -, így nem ellenük kell elsősorban a pontokat gyűjteni, hanem a többiekkel szemben megszerezni a másik továbbjutó helyet. Ugyanis a Barceloneta rendezőként alanyi jogon ott van a hatos döntőben. Legközelebb Bresciában vendégeskedik a magyar együttes január közepén, ahol remélhetőleg ismét visszakerülnek a helyükre az egri csillagok.

„Az elején kevés lehetőségünk volt, azokkal nem jól gazdálkodtunk, ráadásul ők minden fórjukat belőtték az első negyedben és ezzel gyakorlatilag teljesen szétnyitották a meccset. Ettől az eredménytől függetlenül hiszem, sokkal több van a csapatban, elég nagy pofon volt ez, látjuk mennyit kell még dolgozni" – nyilatkozta a mérkőzés után Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője.

A Szolnoknak is hasonlóan sima meccs jutott, azonban Berlinben szerencsére a magyar gárda volt az oktató fél. Baksa László kapuját 17 góllal terhelték meg Varga Dánielék, akik pontvesztés nélkül vezetik a csoportjukat. „Azt gondoltuk, hogy két-két és fél negyedig tudnak majd kapaszkodni. Mi az első perctől kezdve fegyelmezettek voltunk, bejöttek a lövéseink, és rögtön el tudtunk húzni" – mondta a találkozó után ifj. Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője.

A magyar együttes tehát könnyedén hódította meg Berlint, a következő küldetés pedig itthon lesz, a Partizan Belgrád ellen januárban.

Eredmények

A csoport

Eger–Recco 4-12

Olimpiakosz–Kragujevác 13-7

Barceloneta–Brescia – lapzártánk után ért véget

Az állás: 1. Recco 6 (2 mérkőzés), 2. Olimpiakosz 4 (2), 3. Brescia 1 (1, 9-9), 4. Barceloneta 1 (1, 7-7), 5. Eger 1 (1, 11-19), 6. Kragujevác 0 (2)

B csoport

Spandau–Szolnok 7-17

Galatasaray–Rijeka 4-10

Partizán–Dubrovnik 3-5

Az állás: 1. Szolnok 6 (2 mérkőzés, 30-19), 2. Dubrovnik 6 (2, 14-11), 3. Rijeka 3 (2), 4. Partizán 0 (1, 3-5), 5. Galatasaray 0 (1, 4-10), 6. Spandau 0 (2, 15-26)