A magyar fővárosban könyvtárat is létre kívánnak hozni az itt tanuló tunéziai diákoknak. Hasonló intézmény nyílna Tuniszban is. A könyvek kölcsönzése mellett mindkét helyen lesznek nyelvtanfolyamok is, segítve a több évre a másik országba készülő fiatalok jobb beilleszkedését.
Minderről szó volt azon a megbeszélésen, amelyet Balogh Sándor, a Magyar Afrika Társaság elnöke folytatott az észak-afrikai ország budapesti nagykövetével, valamint legnagyobb, nem kormányzati szervezetének vezetőjével. Az együttműködés nem új keletű.
Tunézia mindig fontos partnere volt Magyarországnak, amit jelez, hogy 2011 óta működik a Tunéziai-Magyar Üzleti Tanács is. Balogh Sándor emlékeztetett rá, hogy a magyar kormány által meghirdetett keleti nyitás politikája - amely bővíti az Európán kívüli külkapcsolatokat - most még nagyobb lehetőségeket kínál a kapcsolatok fejlesztésére.
A Magyar Afrika Társaság igyekszik a kontinens országait közelebb hozni az átlag magyar polgárhoz. Balogh megígérte, hogy minden eszközzel segíti a könyvtár létrehozását, médiaportfóliójának köszönhetően pedig tevékeny részt vállal a koncert megszervezésében.
Abderraouf Betbaieb, Tunézia magyarországi nagykövete szerint már a jövő évtől nagy változások várhatók a kapcsolatokban. Jelenleg 30 tunéziai egyetemi hallgató tanul ösztöndíjjal hazánkban, ez a szám azonban már februárra nyolcvanra nő. Magyarországról 45 diáknak lenne lehetősége, hogy az afrikai országban szerezzen képesítést, ám az érdeklődés meglehetősen lanyha.
Azt várják tehát, hogy a civil szervezetek mozdítsák elő az ösztöndíj népszerűsítését. Ebben nagy szerep juthat a 253 tunéziai civil szervezetet tömörítő társaságnak, amelynek elnöke ugyancsak részt vett a megbeszélésen.
Asma Cherifi asszony elmondta, társaságuk célja, hogy a forradalom után segítsen megszilárdítani a demokráciát az országban. Utalt rá, hogy van alap a további együttműködésre a kultúra, az oktatás, és a gazdaság területén is. Létrejöhetnek például a két ország vállalatai közötti gyakornoki programok.