Az ápolónőt kedden a londoni Royal Free kórházba szállították át. A skót hatóságok egy másik egészségügyi dolgozót is vizsgálnak, aki szintén Nyugat-Afrikából tért haza. Sturgeon szerint "alacsony a valószínűsége" annak, hogy ez a páciens is ebolafertőzött lenne, mivel az ebolával kezelt ápolónőtől eltérően ő nem érintkezett közvetlenül betegekkel afrikai munkája során.
A másik újabb esetet a délnyugat-angliai Cornwall megyében vizsgálják. Itt is egy olyan páciens jelentkezett a hatóságoknál, aki a nyugat-afrikai járványövezetben járt. Az angol közegészségügyi szolgálat szerint a betegen több tesztet is elvégeznek, és ezek egyike szolgál az esetleges ebolafertőzöttség kimutatására. Legalább 24 órába telik, mire a vizsgálatok eredményt hoznak, a pácienst addig a Truro városban működő Royal Cornwall Hospital kórház elkülönítőjében tartják megfigyelés alatt.
A most megbetegedett egészségügyi dolgozó az első brit állampolgár, akin már hazaérkezése után jelentkeztek az ebolafertőzés tünetei. Nagy-Britanniában az ebolavírus négy évtizeddel ezelőtti felfedezése óta eddig soha nem fordult elő behurcolt ebolafertőzés.
A brit lakosságot fenyegető fertőzési kockázat "rendkívül alacsony". Megerősítette ugyanakkor, hogy a brit hatóságok felveszik a kapcsolatot azoknak a repülőgépeknek az utasaival, amelyekkel az ebolával kezelt beteg a hétvégén Casablanca érintésével Londonba, majd Londonból Glasgowba utazott.
A legnagyobb brit repülőtereken - köztük a londoni Heathrow-n is, ahol a beteg ápolónő vasárnap este átszállt a Glasgow-ba tartó járatra - október közepe óta szűrik a Libériából, Sierra Leonéból és Guineából érkezőket. Kedden kiderült, hogy vasárnap esti érkezése után az azóta megbetegedett ápolónőt is megvizsgálták Heathrow-n, ahogy ezt a járványtérségből visszatérő összes brit egészségügyi dolgozó esetében rutinszerűen teszik, ám mivel akkor még jól érezte magát, és láza sem volt, továbbengedték a csatlakozó glasgow-i járatra.
A brit egészségügyi hatóságok hangsúlyozták, hogy az ebolabetegek csak a tünetek megjelenése után válnak fertőzővé, és mivel az ápolónőn csak másnap, már Glasgowban jelentkeztek a betegség jelei, a vele együtt utazók fertőződési kockázata "elhanyagolható".