Robby Gordon;Dakar-rali;Nasszer al-Attijah;Szaller Zoltán;Nani Roma;UNIQA Sandlander Team;

Dráma a Dakaron

Vélhetően senki sem gondolt arra, hogy a 2015-ös 36. alkalommal megrendezésre kerülő Dakaron már az első nap kiesik a végső győzelemre esélyesek közül a címvédő Nani Roma. A Mini vezérpilótája ugyanis az első szakaszon előbb defektet kapott, majd az olajszivattyú meghibásodása miatt csak a szervizkamionja segítségével juthatott el a célig.

„Tavaly minden stimmelt az autón, erre tessék, idén szinte már az első métereken cserben hagy. Ameddig az autó bírja, mi megyünk tovább, eszünk ágában sincs bedobni a törülközőt” – jelentette ki a láthatóan bosszús Nani Roma.

A Minire rájár a rúd, ugyanis egy figyelmetlenség miatt – átlépte a megengedett sebességkorlátozást – utólag megbüntették, és ez az összetett első helyébe került Nasszer al-Attijahnak. Így a 2011-ben győztes katari hiába nyerte meg a szakaszt, a kétperces időbüntetése miatt visszacsúszott a 7. helyre. A nyitó etapot így a szintén Minivel versenyző argentin Orlando Terranova nyerte.

A lapzártánkkor még zajló második szakaszon ők ketten álltak az élen az ellenőrző pontnál – al-Attijah, Terranova sorrendben –, míg ennek az etapnak is meglett a vezéráldozata az amerikai Robby Gordon személyében, aki az összetett második helyéről a mezőny közepéig zuhant vissza.

A magyarokról eddig csak jó hír érkezett. Az UNIQA Sandlander Team mindhárom autója célba ért a az első szakaszon, és a motorosoknál érdekelt Dési János is teljesítette a nyitó etapot. Dési a motorosok között a 75. lett, a magyar versenyző a tegnapi lapzártánkkor a 71. pozícióban haladt a cél felé.

A viadal honlapja szerint a Sebestyén Sándor vezette trió a 66., a Szaller Zoltán irányította hármas pedig a 118. lett, míg a csapat harmadik, mongol versenyzők vezette Toyotája a 107. helyen ért célba.