szövetségi kapitány;Mikler Roland;magyar férfi kézilabda-válogatott;Talant Dujshebaev;

2015-01-12 06:58:00

Az a fránya végjáték…

Bőven lesz még munkája Talant Dujshebaev szövetségi kapitánynak, ha eredményes magyar férfi kézilabda-válogatottat szeretne kialakítani. Ugyanis csapata a hétvégén az oviedói nemzetközi tornán három meccsből hármat veszített el úgy, hogy a végjátékban, mindhárom esetben csődöt mondott.

Noha ha csak egy kis szerencsénk lett volna – vagy egyszerűen legyőzzük a szlovénokat a vb-selejtezőn –, akkor most a magyar férfi kézilabda-válogatott is a héten kezdődő világbajnokság utolsó felkészülési állomásaként tekinthetett volna az oviedói nemzetközi tornára. Ugyanúgy, mint a vb-címvédő spanyolok, illetve a lengyelek.

A torna végeredménye
Péntek: Spanyolország–Magyarország 27–25, Norvégia–Lengyelország 30– 25.
Szombat: Lengyelország-Magyarország 35-25, Spanyolország–Norvégia 38–20.
Vasárnap: Norvégia-Magyarország 28-26, Spanyolország-Lengyelország 33-28.
Végeredmény: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Norvégia 4, 3. Lengyelország 2, 4. MAGYARORSZÁG 0.

Azonban a volna ott van, így Talant Dujshebaev szövetségi kapitány csapata számára ilyen téttel nem bírt a torna. Ám könnyen lehet, hogy jobb is ez így, ugyanis a magyar válogatott valamennyi találkozóját elveszítette – a spanyolok 27-25-re, a lengyelek 35-25-re, míg a hozzánk hasonlóan a vb-t tévén néző norvégoktól 28-26-ra –, ráadásul úgy, hogy a mérkőzések hajrájában minden alkalommal csődöt mondott.

A spanyolok ellen jól kezdtek a magyarok, 4-1-re elhúztak, sőt, a szünetben is vezettek Nagy Lászlóék.

Ennek ellenére az utolsó negyedórában a spanyolok zsinórban hatszor találtak be a kapunkba, így elment a meccs. A lengyelek ellen az utolsó tíz percig nyílt volt a csata, ám onnan ellenfelünk gyors lerohanásokkal és könnyű gólokkal törte meg csapatunkat, aminek aztán súlyos, tízgólos vereség lett a vége.

A norvégok ellen ismét jól ment egy darabig – szünetben 16-14-re vezettek is Miklerék –, ám ezúttal szinte a teljes második félidőben csak az eredmény után futott a csapat, meglehetősen kevés sikerrel, így a vége 28-26 lett az északiak javára.

A Talant Dujshebaev szövetségi kapitány szerint annak ellenére nem kell a vészharangokat kongatni, mert valamennyi meccsünket elveszítettük.

„Három vereséget szenvedtünk, ám ez nem katasztrófa. Ugyanakkor ez a torna is megmutatta, rettentően sok munka áll előttünk. Keserű a szám íze, csalódott, de nyugodt vagyok. Látom az utat, amin éppen csak elindultunk” – árulta el a kapitány.

Mindenesetre több mint érdekes, és bizony ugyanakkor elszomorító, hogy a decemberi női Európa-bajnokság után ezen a férfi tornán is a végjátékot nem bírják válogatottjaink.