Veszprém;jelöltek;időközi választás;nyilvántartásba vétel;

- Veszprémi választás - Már 9 jelöltet vettek nyilvántartásba

Újabb négy jelölttel kilencre nőtt a nyilvántartásba vett képviselőjelöltek száma a február 22-i veszprémi időközi országgyűlési választásra - közölte a helyi választási iroda vezetője.

Mohos Gábor elmondta, a helyi választási bizottság nyilvántartásba vette Varga Péter Miklósnét, az Aquila Párt, Szentpáli Kolost, a Magyar Munkáspárt, Varga-Damm Andreát, a Jobbik Magyarországért Mozgalom és Szepessy Zsoltot, az Összefogás Párt jelöltjét.

A függetlenként induló Daróczi Alexandrát nem vette nyilvántartásba a testület, mert nem rendelkezett a szükséges mennyiségű érvényes támogató aláírással. Ezeket január 19-én 16 óráig, az ajánlóívek leadási határidejéig pótolhatja - tette hozzá a választási iroda vezetője. A döntések három nap múlva emelkednek jogerőre.

A bizottság múlt szombaton Gerstmár Ferencet, az LMP, Kásler Árpádot, A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt, valamint Némedi Lajost, a Fidesz-KDNP jelöltjét, illetve a függetlenként induló Bősze Ferencet és Kész Zoltánt már nyilvántartásba vette.
Mohos Gábor elmondta: péntek délig 29 jelölt vett fel aláírásgyűjtő íveket az egyéni választókerületi választási irodán. A február 22-i időközi országgyűlési választáson - miként a múlt év áprilisi voksoláskor is - már nem ajánlószelvényeket kell gyűjteniük a választáson indulni szándékozó jelölteknek, hanem ajánlóíveken kell megszerezniük az induláshoz szükséges 500 érvényes támogató aláírást. Ezek leadására január 19-én 16 óráig van lehetőségük.

Veszprém megye 1-es számú országgyűlési egyéni választókerületében azért kell időközi választást tartani, mert Navracsics Tibort, a választókerület korábbi fideszes országgyűlési képviselőjét november 1-jével uniós biztossá nevezték ki, így - mivel az uniós biztosi és a parlamenti képviselői mandátum összeférhetetlen - október 30-i hatállyal lemondott országgyűlési mandátumáról.

Az időközi voksolás 25 település választópolgárait érinti: szavazhatnak Bakonynána, Bánd, Csehbánya, Csetény, Dudar, Eplény, Hajmáskér, Hárskút, Herend, Jásd, Királyszentistván, Kislőd, Lókút, Márkó, Nemesvámos, Olaszfalu, Öskü, Sóly, Szápár, Szentgál, Tés, Úrkút, Városlőd, Veszprém és Vilonya választói.

Kerekasztalok megalakításra hívtak fel ismert baloldali közéleti szereplők, akik szerint az ország jelenlegi „válsághelyzetében” párbeszéden alapuló reformokra, közösen meghatározott társadalmi minimumokra volna szükség, hogy elkerülhető legyen egy „nemzeti tragédia”.