Szerdán éjszakába nyúlóan tárgyalt Berlinben a német, az ukrán, orosz és francia külügyminiszter, Steinmeier ezt követően jelentette be, megállapodás született arról, hogy kivonják a nehézfegyvereket a frontvonal körüli 30 km-es ütközőzónából, amelynek kijelölését a minszki megállapodás írja elő, majd összehívják az EBESZ, Ukrajna, Oroszország és a szakadárok képviselőiből álló kontaktcsoportot. A német diplomácia vezetője úgy fogalmazott: mindenki belátja, hogy ami az ukrajnai válsággócban zajlik, az "nem mehet így tovább", és nemcsak az öldöklést kell megállítani, hanem lehetőségeket kell keresni a térségben élők helyzetének javítására.
A helyszínen azonban másképpen alakultak az események. A donyecki nemzetközi repülőtér egyes részeiről, amelyet hetek óta ostromolnak a szakadárok, az ukrán kormányerők kénytelenek voltak visszavonulni, a város központjában pedig teherautóról aknavetővel tüzet nyitottak egy autóbuszra. A támadásnak egyes források szerint 9, mások szerint 15 halálos áldozata volt.
Kijev és Moszkva egymást vádolja a merénylet miatt. Arszenyij Jacenyuk ukrán miniszterelnök az orosz vezetést tette felelőssé, terrormerényletről beszélt, amelyet a szakadárok hajtottak végre. Az orosz külügyminisztérium emberiesség elleni bűntettnek, provokációnak minősítette a támadást, amelynek célja az ukrajnai válság békés megoldására irányuló törekvések aláásása. Moszkva azonnali, az EBESZ bevonásával zajló vizsgálatot követel.
Legutóbb január 13-án ért tüzérségi találat egy autóbuszt Donyeck mellett, akkor is egymást vádolták a felek. A megyei ügyészség terrorcselekmény gyanújával indított eljárást az ügyben, eredmény még nincs. A konfliktus eddig 5 ezer ember életét követelte, több mint 10 ezren sebesültek meg, egymillió ember pedig elhagyni kényszerült otthonát – közölte Michael Bochurkiv, az EBESZ képviselője.