Olimpiakosz;Dabrowski Norbert;férfi vízilabda Bajnokok Ligája;Fontulisz;

2015-01-29 06:54:00

Vízi BL: felemás magyar mérleg

Ahogy az várható volt, hatalmas harcot vívott egymással az Eger és a vendég Olimpiakosz a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Szerencsére a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, de a görög válogatott Fontulisz révén, tartották a lépést a hellének. Az első negyedet követően 4-3-as egri vezetés állt az eredményjelzőn, ami a folytatásban 6-3-ra módosult. Dabrowski Norbert vezetőedző jól összerakta együttese védekezését, talán csak amiatt maradhatott hiányérzet benne és a szurkolókban egyaránt, hogy a kihagyott lehetőség után 8-4 helyett 7-5-ös állással fordulhattak a csapatok a második félidőre.

Bedő Krisztián alapozta meg a folytatást utána viszont hosszú ideig gólcsend ült az egri uszodára. Ezt ki más, mint görög részről Fontulisz törte meg, aki a harmadik negyedben már öt gólnál tartott. Rajta kívül azonban más nem tudott felnőni a feladathoz, így maradt a háromgólos magyar előny a zárónegyedre is. A magyarok feltehetőleg úgy gondolták, már megvan a győzelem, a görögök viszont kihasználták ezt a könnyelműséget és 10-9-re felzárkóztak.

Bár az Eger nem tudott gólt dobni az utolsó nyolc percben, de az Olimpiakosz sem járt szerencsével a hajrában, hiába támadhatott a végén az egyenlítésért. A 10-9-es győzelem pedig azt jelenti, hogy az Eger egy lépést tett a továbbjutás felé, de még messze van a hatosdöntő.

A Szolnok nem a legegyszerűbb utat választotta, hogy eljusson Dubrovnikba, hiszen Bécs és Zágráb érintésével landolt a csapat a horvát városban. Aztán ehhez hűen, a Dózsa a mérkőzésen is a kacifántosabb út mellett tette le a voksát. A Jug 4-0-val kezdte a találkozót, ami hidegzuhanyként hatott a magyar szurkolókra, de a szolnoki játékosok mintha csak erre vártak volna, Sztefan Mitrovics találatával megkezdték a felzárkózást. Sőt, a második negyed végén Madaras Norbert duplája után már a hazaiaknak kellett támadniuk az egyenlítésért 5-4-nél. A fordulatot segítette Decker Attila beállása a kapuba, aki majdnem 12 percig nem kapott gólt.

Az 5-5-ös félidőt követően viszont ismét visszaesett a szolnokiak teljesítménye és a Dubrovnik megrázta magát, majd ellépett 9-6-ra. Aztán Madaras révén rögtön a zárófelvonás elején szépített a magyar együttes és végül Mitrovics találataival 10-9-re feljött a Szolnok, az egyenlítés viszont az Olimpiakoszhoz hasonlóan, nekik sem sikerült. Sőt, az utolsó másodpercben Aaron Younger 11-9-re módosította a végeredményt. Így egyik szemünk sír, míg a másik nevet a BL tegnapi fordulója után.