Barcelona;Atlético Madrid;Fernando Torres;Raúl Garcia;

2015-01-30 06:58:00

Boksz és harc a drámai kupacsatán

Eseményeknek nem volt híján az Atlético Madrid Barcelona elleni szerda esti kupanegyeddöntője. A hazaiak már a 40. másodpercben megszerezték a vezetést Fernando Torres góljával, amivel kiegyenlítették az elő meccsen elszenvedett egygólos hátrányt, de a 9. percben Neymar már egyenlített is.

A brazil aztán második gólját is megszerezte, de a játékvezető tévesen les miatt nem adta meg a találatot. Támadott-támadott az Atlético, s kapott egy ajándék 11-est, amit Raúl Garcia értékesített. A 2-1 azonban még a Barcelona továbbjutását jelentette. A 38. percben aztán még távolibbinak tűnt az elődöntő a madridiak számára, miután a brazil válogatott Miranda lábáról a saját hálójába pattant a labda.

Spanyol Kupa, negyeddöntők
Atlético M.-Barcelona 2-3 (összesítésben 2-4)L
apzártánk után játszották a Getafe-Villareal (az első forduló eredménye 0-1 volt), az Athletic Bilbao-Málaga (0-0) és a Sevilla-Espanyol (1-3) találkozót

Két perc múlva ismét Neymar, no és a bíró került főszerepbe. Jordi Alba nyilvánvaló kezezése miatt ezúttal jogos büntetőt kellett volna ítélnie az Atléticónak, ehelyett az ellentámadásból a brazil zseni a kapus kicselezése után megszerezte a Barca 3. gólját (2-3).

A szerencse is kellett ahhoz, hogy a félidő lefújása után ne essenek

egymásnak a játékosok. A tumultus Gabi kiállításával zárult. A csapatkapitány a meccs után Neymart hibáztatta, aki szerinte végig provokálta az Atlético játékosait.

Az ökölharc elmaradt ugyan, de a második játékrészt inkább birkózás jellemezte. No és óriási feszültség: a madridiak török légiósa, Arda Turan cipőjét dühösen a partjelző felé dobta. A dartsot, vagy legalábbis ennek modern válfaját még tanulnia kell, nem találta el a sípmester segítőjét, aminek utóbb örülhetett is, mert így ő legalább nem jutott a kiállítás sorsára.

Nem így Mario Suárez, aki a hajrában megkapta második sárga lapját. A Barcelona ezzel 4-2-es összesítéssel került az elődöntőbe, s roboghat tovább a kupagyőzelem felé, hiszen legnagyobb riválisát, a Real Madridot előzőleg az Atlético búcsúztatta.

A kiesés ellenére Diego Simeone, a hazaiak szakvezetője elégedett volt csapatával. „Büszke vagyok a játékosaimra. Az első félidő fantasztikus volt, a Barcelona december óta remek formában játszik”. Érthető módon a Barcelona szakvezetője, Luis Enrique még boldogabb volt a lefújás után. „Minden tetszett a csapatomban.

Különösen az, ahogy magunkra találtunk a hazaiak gyors vezetése után” – jelentette ki. Utalt arra, hogy nagyon rossz minőségű volt a gyep. Erre egyébként Simeone is panaszkodott, így megállapíthatjuk, ha a játékosok nem is, legalább az edzők több kérdésben egyetértettek egymással.