A Frankofón Filmnapok eseményeihez idén Debrecen, Eger, Jászberény, Miskolc, Szeged, Szolnok, Szombathely, Pécs és Tatabánya csatlakozik. Ezekben a városokban a budapesti programból egy-egy válogatást vetítenek majd. Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban tíz napon át harminc filmet láthat a közönség összesen ötven vetítés alkalmával. A harminc nagyjátékfilm mellett hét rövidfilmet is felvonultató mustra Előttem az élet címmel egész szekciót szentel a fiatalokról szóló filmeknek. A filmek hősei gyerekek, fiatal felnőttek, akik a világ különböző tájain próbálnak rátalálni saját útjukra. A témához kapcsolódva a Francia Intézet Céline Sciamma és François Ozon két-két korábbi filmjét is műsorra tűzi. A gazdag filmes programot az Arany Pálma-díjas Laurent Cantet és Jean-Charles Hue francia filmrendezők látogatása színesíti. A Budapesti Francia Intézet kezdeményezésére a közönségtalálkozó mellett Laurent Cantet nem csak közönségtalálkozó, hanem filmszakmai beszélgetés vendége is lesz.
A frankofón kultúra fesztiválján egy hónapon át koncertek, színházi, költészeti, újcirkusz- és táncelőadások, valamint kiállítások adnak bepillantást a frankofón országok modern, kortársa művészeti életébe. Magyarországon idén Algéria, Belgium, Egyiptom, Franciaország, Görögország, Kanada, Libanon, Marokkó, Románia, Svájc és Tunézia diplomáciai képviseletei segítik az események megszervezését.
A budapesti Francia Intézet, a Nemzeti Színház és az A38 Hajó, valamint a debreceni Csokonai Nemzeti Színház mellé többen csatlakoztak ebben az évben, így az események színhelye lesz a Budapest Music Center, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum, a Trafó, a balatonfüredi Vaszary Galéria (az itt látható Egy nap Picassóval – Jean Cocteau fényképei című kiállítás augusztus elejéig látható.) Az események között lesz a Francia Intézet JeSuisCharlie című karikatúra-kiállítása is, huszonöt nemzetközi művész munkájából.