Juventus;AS Roma;Rudi Garcia;olasz labdarúgó bajnokság;

2015-03-04 06:56:00

Hiába üldözték a farkasok a zebrákat

Bosszút forralt az olasz bajnokság második helyezettje, az AS Roma a listavezető Juventus elleni –mondjuk így - szuperrangadón. A fővárosiak ugyanis máig nem emésztették meg az őszi torinói találkozót, amelyen a zebrák nem kis bírói segédlettel arattak 3-2-es diadalt.

Ezúttal ugyan a játékvezető nem nyúlt bele a meccsbe, a farkasok védője, Toroszidisz kiállítása a 62. percben teljesen jogos volt, de sajnos a színvonal is elmaradt az október 5-én megrendezett találkozóétól. A meccset Tévez bődületes, a 64. percben elért szabadrúgásgóljáig a Juve uralta. A Roma eladdig is próbálkozott ugyan, de nem volt átütőerő a játékában.

Érdekes módon 10 emberrel és hátrányban kezdett csak el futballozni, aminek a 78. percben meg is lett az eredménye: Florenzi jobboldali szabadrúgását Keita a kapu felé fejelte, amibe még Marchisio is belebotlott, így a labda a Juve védőjéről gurult a kapuba. Ennek ellenére a találatot a Roma mali válogatottjának ismerték el. Ezután óriási iramot diktált a Roma, de maradt az 1-1.

Rudi Garcia, a hazaiak trénere még a meccs előtt közölte, hogy csapata akut „remiitiszben” szenved, ebből most sem tudott kigyógyulni. Utolsó 12 találkozóján 9 döntetlent ért el, az utolsó nyolc meccséből hetet. 2014. december 6. óta mind a hat otthoni bajnokija remivel végződött, ami klubrekord. Nagy kár ezért, mert így végképp egysíkúvá válhat a Serie A, hiszen a Juve előnye 9 pont maradt a Romával szemben, ezt a hátrányt pedig aligha adja le a hátralévő 13 fordulóban.

A patinás Gazzetta dello Sport a két gólszerzőt, Keitát, illetve Tevezt választotta a mérkőzés legjobbjainak, mindkettőjük produkcióját 7-es osztályzattal jutalmazta.

Ők mondták
Rudi Garcia (az AS Roma trénere): „Korábban is azt mondtam, hogy a második hely megtartása a cél”.
Massimiliano Allegri (a Juve edzője): „Nagy kár az utolsó 20 percben mutatott játékunkért”.
Seydu Keita (a hazaiak gólszerzője): „Egy Roma sosem lehet elégedett döntetlennel, a Juve ellen sem.”
Carlos Tévez (a Juve gólszerzője): „Lassan úgy rúgom a szabadokat, mint Pirlo.”