női kézilabda;Elek Gábor;Győri Audi ETO KC;Blomberg-Lippe;KEK negyeddöntő;

2015-03-09 07:00:00

Parádés Fradi és Érd

Ahogy korábban a magyarok nyilaitól, úgy ezen a hétvégén női kéziseinktől szerették volna megóvni magukat Európa néhány országában. Jelentjük, mindez nem sikerült, ugyanis mindhárom érdekelt csapatunk kiváló teljesítményt nyújtva lépett túl éppen aktuális ellenfelén.

Időrendi sorrendben haladva először a Ferencváros lépett pályára hazai pályán a német Blomberg-Lippével szemben a női kézilabda KEK negyeddöntőjében, a párharc első mérkőzésén. Nos, sok izgulnivalója nem akadt a zöld-fehéreknek és híveiknek, mert a két csapat utoljára 2-2-nél volt együtt. Tomori Zsuzsa átlövései, Szucsánszky Zita büntetői és Kovacsicz Mónika szélsőgóljai révén Elek Gábor tanítványai fokozatosan elhúztak, és a végén 34-25-ös győzelmet arattak.

A kilencgólos előnynek mindenképpen elégnek kell lennie a vasárnapi, blombergi visszavágón. A párharc győztese a lengyel MKS Lublin és a dán Midtjylland csatájának továbbjutójával találkozik majd az elődöntőben. Az érdiek kis híján lemásolták Tomoriék teljesítményét hazai pályán a dán Esbjerg elleni EHF Kupa negyeddöntőjének első, tegnapi mérkőzésén. Igencsak szoros első félidőt követően a magyar együttes elsősorban remek második félidei játékának köszönheti tetemes, nyolcgólos előnyét, ugyanis Szabó Edina csapata 28-20 verte a dán bajnokság éllovasát.

A nyugodtnak ígérkező visszavágót vasárnap rendezik a dán csapat otthonában. A párharc győztese a Rosztov Don és az Asztrahanocska orosz belharc továbbjutójával találkozik az elődöntőben.

A tegnapi napot a győriek Bajnokok Ligája csoportmeccse zárta, és az esélyeknek megfelelően a Győri Audi ETO KC fokozatosan felpörögve végül simán, 29-23-ra győzött a Baia Mare együttese ellen a majdnem megtelt győri arénában. Noha Susann Müllerékre még vár egy hétvégi meccs a csoportban – a Metz lesz az ellenfél idegenben –, az már biztos, hogy Ambros Martin gárdája a második helyen jut be a negyeddöntőbe, ahol a másik csoport harmadikjával játszik a Final Four-ért, és a pályaelőny a kétszeres címvédőnél van.

A férfi csapataink ezúttal igencsak leszerepeltek. Előbb újfent kikapott a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörében a Balatonfüred: ezúttal 29-23-ra kikapott a német Melsungen otthonában, és az utolsó helyen áll. Kellemetlen meglepetés a veszprémiek részéről érte a magyar szurkolókat. A bakonyi világválogatottnak is hívott MKB-MVM Veszprém ugyanis hatalmas meglepetésre súlyos, 28-21-es vereséget szenvedett el a SEHA Liga alapszakaszának zárókörében a Vardar Szkopje otthonában. A magyar együttes ettől függetlenül megnyerte az alapszakaszt, s készülhet a sorozat hatos döntőjére, amelyre saját csarnokában, a Veszprém Arénában kerül sor március 25. és 29. között.