Real Madrid;Schalke;Carlo Ancelotti;labdarúgó Bajnokok Ligája;

2015-03-12 06:53:00

Áll a bál Ronaldóéknál

A győzelmet, mint tudjuk, nem kell magyarázni. A labdarúgó Bajnokok Ligájából negyeddöntőjébe való továbbjutást azonban a Real Madrid esetében mindenképpen. Arra ugyanis senki sem számított, hogy a gelsenkircheni biztos, 2-0-s idegenbeli győzelem után otthon az utolsó pillanatig rettegnie kell a királyi gárdának a továbbjutás miatt.

A vendég Schalke minden mutatóban felülmúlta a hazaiakat, akik a meccs egyes szakaszaiban mintha nem lettek volna a pályán. Marcelo ugyan a magasba emelte a karját a hármas sípszó után, amikor kiderült, hogy a német alakulat „csak” 4-3-ra nyert Madridban, ami még Ronaldóék továbbjutását jelentette, de ez a gesztus is mindent elárul a Real jelenlegi helyzetéről: már egy hazai vereségnek is örülni kell. A szurkolók lelkesedése azonban elmaradt.

Fülsiketítő füttyszóval fogadták kedvenceik újabb szégyenteljes produkcióját. Még a hétvégi bukást sem emésztették meg: a Bilbao elleni idegenbeli vereség után a madridiak a tabella második helyére szorultak, s épp a nagy rivális Barcelonának kellett átadniuk az első helyet.

Ami a mérkőzés alakulását illeti, a Schalke Fuchs révén szerezte meg a vezetést, amit Ronaldo kiegyenlített. A 40. percben Huntelaar ismét vezetést szerzett a vendégeknek, de Ronaldo újabb gólt fejelt. A második félidő elején aztán úgy tűnt, helyreáll a világ rendje, mert Benzema már a Realt juttatta előnyhöz.

Négy perc múlva azonban Sane egyenlített, majd Huntelaar ismét a vendégeket juttatta előnyhöz (3-4), így Roberto Di Matteo együttese egy találatra került a továbbjutástól. Bár két nagy helyzet is adódott Huntelaarék előtt, a csereként beállt 19 éves német utánpótlás-válogatott, Sane a meccs hőse lehetett volna, Real nagy szerencséjére már nem tudott újabb gólt szerezni a Schalke.

Mindig bebizonyosodik, a Real Madrid Ronaldóról szól. Akár jól játszik, akár nem. Ha igen, ünneplik, hiszen újabb gólrekordokat állít fel, ha nem, azt találgatják, miért nem ment neki. Ezúttal ő volt a pozitív és a negatív hős is. Megszerezte 78. nemzetközi gólját, amire még Raúl és Messi sem volt képes, a BL-ben pedig 75 találatnál jár, s ezzel beállította Messi rekordját. A 2014-2015-ös idényben mindketten 41 találatnál járnak.

A szurkolók azonban nem voltak elragadtatva az újabb rekordoktól. Ronaldo annyira megsértődött a nézők lefújás utáni reakcióján, hogy egyből be akart menni az öltözőbe, láthatóan nagyon feldúlt állapotban. Aztán csak Casillas hívó szavára tért vissza a gyepre, hogy együttesen mondjanak köszönetet a szurkolóknak, a portugál arcára azonban nem az volt írva, hogy nagyon hálás lenne a biztatásért. A kamerák azt is megörökítették, hogy még a Schalke vezetésénél ezt súgta Benzemának: „szégyen”. Hogy sajátjai játékára értette-e, vagy a szurkolókra, ez már sosem derül ki.

Ronaldótól, legalábbis biztosan nem tudhatjuk meg. A lefújás után ugyanis bejelentette, az idei szezon végéig nem hajlandó több nyilatkozatot adni az újságíróknak. Az internetes reakciókból ítélve a szurkolók nagyon nem értettek egyet ezzel a döntéssel. A goal.com olvasóinak 34,28 százaléka szerint Carlo Ancelottinak a Real következő meccsén kispadra kell ültetnie a sértődős sztárt.

Ezzel a 25,95 százalékot elért Bale-t is maga mögé utasította, pedig a walesi tényleg teljesen formán kívül játszik hetek óta. Ám nemcsak ő. Varane, Arbeloa és Khedira ismét igen gyenge napot fogott ki. Az egyedüli pozitívum, hogy Modric az 58. percben visszatérhetett hosszú sérülése után.

A BL keddi játéknapjának másik keddi nyolcaddöntőjén a 2004-es BL-győztes FC Porto magabiztosan jutott tovább a Videoton korábbi trénere, Paulo Sousa által irányított svájci Basel ellen. A hazaiak góljait Brahimi, Herrera, Casemiro és Aboubakar szerezte. Ezzel 5-1-es összesítéssel kerültek tovább a portugálok. A Porto mexikói középpályása, Hector Herrera, azt közölte, céljuk a BL döntőjébe való bekerülés.