- Ön szerint nincs rossz hangulat a színházban?
- Nincs. Bizonytalanság nyilván van, de melyik színházban váltják le a vezetőt azért, mert nem jó a hangulat? Százötven művészember dolgozik itt. Amiatt, hogy ebből tíz sértett színésznek a hangulata nem jó, nem szokás meneszteni az egyébként sikeres színház vezetőjét.
- Említette Györgyi Annát. Mindenütt kényes helyzet, ha a direktor felesége ugyanabban a színházban színésznő.
- Anna nem a direktor felesége, hanem egy fantasztikus színésznő. Egyébként kisebb szerepeket is játszott.
- Azért Arkagyina sem kis szerep a Sirályban, ráadásul ebbe az előadásba egy megbetegedés miatt, ön állt be Trigorinnak, ezt azért is sokan kifogásolták, mert állítólag rossz volt.
- Beugrás volt, mentettem a bemutatót. Három előadás után át is adtam Harsányi Attilának. De itt most ennél jelentősebb dologról beszélünk. Az a döbbenetes, hogy meg lehet tenni, amit velem csinálnak. Ez a városban nyilván közfelháborodást okoz majd, mert a színház nagyon népszerű intézmény. Igazából nem is az a kérdés, hogy én igazgató vagyok-e, vagy sem, hanem az, hogy a minőségnek van-e még védőereje? Én szándékosan nem is exponáltam magam semmilyen közéleti dologban, mert azt mondtam, hogy nekem a színház vezetése a lényeg. És ezt az elmúlt három évben modellértékűen végeztem.
- Kiáll ön mellett a társulat?
- Valószínűleg sokan ki fognak állni, mert mindenki érzi azt, hogy ez nincs rendben. A színészek felét már szerződtettem. Új színészek jönnek, Lajos András, Molnár Áron, Kálid Artúr, Zsigmond Emőke, Tímár Éva. Hogy egy társulatból elmennek néhányan, és jönnek helyettük mások, az természetes jelenség.
- A megkötött szerződések semmissé tehetők?
- Ezek akkor is élnek, ha én nem vagyok. A következő igazgató az én évadtervemet kapja meg, benne az én rendezésemmel, ami Cassavetes Premier című műve lesz. Méltánytalan az eljárás. Ha rendkívüli közgyűlésen állítják föl az embert, az olyan, mintha sikkasztott volna, vagy súlyosan törvénybe ütköző dolgot csinált volna. A színházban is teljes a döbbenet, hogy ezt miért kell ilyen rondán csinálni? De ez Miskolc történetében nem egyedi eset, hiszen Kovács Lászlót a Miskolci Szimfonikusok éléről ugyanilyen rapid módon állították fel. Harminc évig dolgozott a városért, és szabályosan elkergették. Az elmúlt három évben itt éltem Miskolcon, a családomat idehoztam, a gyerekeim itt járnak iskolába. Nekem az a fájdalmas, hogy nagyon komolyan megdolgoztam ezért a színházi színvonalért. Ezzel az eljárással azt a társulatot és azt a közönséget, melynek tagjai mögöttem állnak, is semmibe veszik.