Ferencváros;labdarúgás;Garami József;Puskás akadémia;Thomas Doll;

2015-03-23 06:58:00

Száguldott a Fradi-taxi

Magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros a 206. örökrangadón az MTK ellen. Bár még Garami József csapata áll a második helyen, már csak egyetlen pont választja el a két együttest a tabellán. A listavezető Videoton gól nélküli döntetlent játszott a Puskás Akadémia vendégeként.

Legalább olyan fontos volt az örökrangadó előtti sajtótájékoztató, mint maga a Ferencváros-MTK mérkőzés. Bejelentették ugyanis, hogy az idei szezon végéig, tehát mintegy három hónapra a Főtaxi lesz a Fradi fő mezszponzora. Már a kék-fehérek elleni találkozón is ott virított a taxiscég logója a mezeken. A zöld-fehérek tehát jó hangulatban kezdhették a meccset, aminek a tétje az volt: ha nyernek, egy pontra megközelítik a tabellán Garami József csapatát.

A hazaiaknál az utoljára november elején bajnoki gólt elért Böde helyett a német Lauth kapott szerepet a támadósorban. A Ferencváros nagy elánnal kezdte a találkozót, a 10. percben Hegedűs akadályozta meg, hogy 1-0-át mutasson az eredményjelző, Mateos erős fejesét hárította. A 18. percben aztán Gera fejesét védte bravúrral. Az MTK első kapura lövésére a 26. percig kellett várni, de Dibusz biztosan hárított.

Az első félidő közepén úgy tűnt, kicsit alábbhagy a Fradi lendülete, ám Lamah a 34. percben egyszer csak megindult, a 16-oson belül buktatták, s a megítélt büntetőt Mateos lőtte a hálóba (1-0). Talán ő maga sem tudta, hogy ezzel beírta magát a történelem könyvekbe: a Fradi 400. találatát szerezte a kék-fehérek ellen. Néhány perccel később az MTK-s Vass kezén pattant a labda, Erdős játékvezető sípja azonban néma maradt. A félidő végéig maradt az 1-0, az eredmény a vendégekre nézve volt nagyon is hízelgő.

A második félidő nagy kérdése az volt, kijön-e a sündisznóállásból a hátrányba került MTK. A válasz: nem, vagy legalábbis a Fradi sokáig nem hagyta, a zöld-fehérek ugyanis ismét nagy iramot diktáltak. Az utolsó 20 percben aztán valamelyest magára talált az MTK, elsősorban Torghellét próbálták beadásokkal helyzetbe hozni, de egy kontrával a Fradi növelte az előnyt: Varga Roland remek beadását a csereként beállt Busai közelről váltotta gólra a 89. percben, s állította be a 2-0-s végeredményt. A Ferencváros utoljára október 4-én kapott ki, azóta a bajnokságban 7-szer nyert és 4 döntetlent ért el.

A hazaiak szakvezetője, Thomas Doll szerint teljesen megérdemelték a győzelmet, jó támadófutballt mutattak be. Akadt ugyan olyan időszak, amikor kicsit hátravonta védekezését a Fradi, de ez „szuper este” volt, s a szurkolóknak is örömet tudtak szerezni – hangoztatta a Ferencváros edzője.

Az éllovas Videoton a Puskás Akadémia vendégeként vesztegetett el pontokat, ráadásul emberhátrányban fejezték be Nikolicsék a mérkőzést. Ennek ellenére továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát. A Questor-ügy miatt kérdéses jövő előtt álló Győr, a sereghajtó Dunaújváros otthonából hozta el a három pontot, míg a Kecskemét sorozatban negyedik tavaszi győzelmével már az ötödik helyen áll a bajnokságban. A keleti derbin a Debrecen kijavította múlt heti botlását és nyert a Diósgyőr ellen.

Elhunyt a Győr korábbi edzője

Ötvenkét éves korában elhunyt Reszeli Soós István, a Győri ETO FC labdarúgócsapatának korábbi vezetőedzője és szakmai igazgatója. A klub honlapjának tájékoztatása szerint a szakember 35 évesen szerződött Győrbe, ahol Bicskei Bertalannal közösen „forradalmat írt” a 90-es évek végén. Az ETO klubrekordokat állított fel, őszi bajnok volt, és bár az 1997/98-as és az 1998/99-es idényben is a negyedik helyen végzett, akkor voltak utoljára Győrben 25 ezernél is többen a lelátón. Nála lett válogatott szintű labdarúgó Korsós György, Fehér Miklós, Stark Péter és Lakos Pál is.

2003-tól újra az ETO kispadjára ült, majd egy harmadik alkalommal beugróként egy meccsen dirigálta az együttest, így összesen 130 bajnoki mérkőzésen irányította a zöld-fehéreket – ennél többet csak Verebes József ült a győri kispadon. Reszeli Soós István pályafutása során Kispesten és Sopronban is edzősködött.

Eredmények
Paks–Haladás 1-2
Paks, 700 néző, Jv.: Vad II.
Gólszerzők: Balázs Zs. (47.), illetve Halmosi (45.), Martínez (67., 11-esből)
Dunaújváros, 1000 néző, Jv.: Bognár
Gólszerzők: Windecker (31.), Pátkai (85.)
Honvéd–Újpest 2-2
Bozsik Stadion, 1000 néző, Jv.: Iványi
Gólszerzők: Hidi (33.), Prosser (52.), illetve Vasiljevic (20., 11-esből), Andric (42.)
Ferencváros–MTK 2-0
Groupama Aréna, 8973 néző, Jv.: Erdős
Gólszerzők: Mateos (36., 11-esből), Busai (89.)
DVSC–Diósgyőr 1-0
Debrecen, 3338 néző, Jv.: Farkas
Gólszerző:Tisza (3.)