Különleges kiállítás egy különleges világról

Sosem tudhatjuk, hogy bizonyos dolgok vagy események milyen folyamatokat indítanak el az emberek életében. Ázsiát mindig is misztikum övezte, sokakat megihletett és magával ragadott már, ahogy Szabó Nórát is, akinek A hit körülölel címmel nyílt meg első fotókiállítása a Magyar Újságírók Országos Szövetségének székházában.

Keleti Éva, Prima Primissima díjas fotográfus szerint valódi és különleges fotóriporter Szabó Nóra, aki korábban is többször utazott már Ázsiába. Valósággal rajong ezért a különleges világért, sőt volt hogy hónapokig élt ott. „Nepálban az ember valahogy ki tud teljesedni” - mondta Nóra a fantasztikus képsorozatok kapcsán.

A gyönyörű országba dél-koreai barátnője csábította el. A végeredmény a tervezettnél sokkal nagyobb túra lett, melyből megszülettek a kiállítás fantasztikus képei.

A képek önmagukért beszélnek, ráadásul nem profi fényképezőgéppel készültek, hanem telefonnal. A fotókiállítás ékes példája annak, hogy érdemes mozgásban lenni, és követni az élet hívó szavát, mert így az élmény önálló életre kelhet. Utazásaink során bármi lehet belőlünk, még fotóművész is, ha a téma Nepál izgalmas világa.

Ajánljuk a kiállítást a nagy utazóknak, a spirituális lelkeknek és mindenkinek, mert bárki számára benne van valami személyes. Még április 10-ig megtekinthető a Vörösmarty utca 47/a szám alatt, a Mikszáth teremben.

Igazságos döntetlen

2015.03.30. 01:20
MTI Fotó, Koszticsák Szilárd
Gól nélküli döntetlent ért el a magyar válogatott a görögök elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen. Ezzel Dárdai Pál továbbra sem kapott ki a magyar válogatott kispadján, s megőriztük az esélyt arra, hogy eljussunk az Eb-re.

Már a sorsdöntőnek nevezett magyar-görög Eb-selejtező előtt tudni lehetett, válogatottunk abban az esetben is a harmadik helyen marad, ha nyer a hellének ellen, hiszen a csoportelső románok és az észak-írek is bezsebelték a három pontot.

A görögök 2004-es Eb győzelme óta nagy változásokon ment keresztül az ország focija, a válság a labdarúgást is magával rántotta a mélybe. Gyakori az erőszak a stadionokban, több tradicionális együttes nagyon nehéz helyzetbe került drámai gazdasági helyzetük miatt.

FOTÓ: Tóth Gergő/Népszava

Jócskán volt mit törlesztenünk a görögöknek, tétmeccsen utoljára 1987 októberében sikerült győznünk ellenük. Most azonban újra itt volt a nagy lehetőség, hiszen a hellének eddigi négy Eb-selejtezőjükön egyetlen pontot szereztek, hattal kevesebbet, mint mi. A tragikus szereplés miatt az év elején új szövetségi kapitányt, neveztek ki válogatottjuk élére az uruguayi Sergio Markarián személyében.

Túlzás lenne azt állítani, hogy egymásnak estek volna a csapatok. A labdát a görögök birtokolták többet, a 19. percben aztán Dzsudzsák szélről leadott lövését védte a görög kapus. A 23. percben Szalai beadása után Gera került helyzetbe, de fölé tüzelt. A 37. percben Stieber próbálkozott a bal oldalról, de középre tartó lövését védte Karnezisz. A félidőig maradt a gól nélküli döntetlen. A görögök többet birtokolták a labdát, de kapura teljesen veszélytelenek voltak. Az iram finoman fogalmazva hagyott némi kívánnivalót maga után. A második félidő elején háromszor is veszélyeztették a görögök a magyar kaput, lassan eszmélt rá a magyar csapat, hogy már elkezdődött a második játékrész. Rengeteg volt a pontatlan passz Geráék részéről. A magyar csapat Dzsudzsák pontrúgásaira próbálta építeni támadójátékát, a görögök beadásokkal operáltak. Az utolsó 20 percre kiegyenlítettebb lett a játék képe, majd mind többször jutottunk el a vendégek 16-osáig. A 87. percben Pintér erős lövését védte Karnezisz, aztán Nikolics az 5-ösről lőtt fölé. Óriási helyzet volt! A végén tartottuk az eredményt, maradt a 0-0. Dárdai Pál t találkozó után elmondta, igazságos remi született.

Magyarország-Görögország 0-0

Groupama Aréna, 22 ezer néző. V: Karaszjov (orosz)

MAGYARORSZÁG: Király – Fiola, Juhász, Kádár, Leandro – Elek (69. Pintér Á.), Tőzsér – Stieber, Gera, Dzsudzsák – Szalai (68. Nikolics). Szövetségi kapitány: Dárdai Pál

GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Papasztatopulosz, Manolasz, Toroszidisz, Sztafilidisz – Papadopulosz, Szamarisz – Fetfacidisz (77. Janniotasz), Kone (77. Kacurannisz), Hrisztodulopulosz (69. Fortunisz) – Atanasziadisz. Szövetségi kapitány: Sergio Markarián

Frissítve: 2015.03.30. 09:44

SEHA Liga - Veszprém itthon tartotta a trófeát

2015.03.29. 23:27
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Az MKB-MVM Veszprém nyerte a férfi kézilabda SEHA Ligát, miután a hazai közönség előtt rendezett négyes döntő vasárnapi fináléjában magabiztosan legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet.

A magyar bajnok először indult a regionális pontvadászatban, és rögtön megnyerte a trófeát.

Eredmény, döntő:
MKB-MVM Veszprém - Meskov Breszt (fehérorosz) 32-21 (14-9)

gól: Marguc 9, Ugalde 8, Lékai 5, Ruesga 3, Sulic 2, Nagy 2, Zeitz 1, Nilsson 1, Ilic 1, illetve Stojkovic 8, Nikulenkau 5, Bozovic 2, Rutenka 2, Silovics 1, Karacic 1, Kamisik 1, Vukic 1

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős Veszprém az alapszakaszban oda-vissza legyőzte riválisát, amely a BL-ben a főtábláig jutott, és a SEHA Liga pénteki elődöntőjében kisebb meglepetésre legyőzte a tavalyi győztes macedón Vardar Szkopjét.
Eleinte felváltva vezettek a csapatok, a hazaiaktól igazából csak két játékos, Ugalde és Marguc nem hibázott. Negyedóra elteltével még 6-6 volt az állás, aztán négy perc alatt 9-6-ra húzott el a házigazda, amely továbbra is remekül védekezett. A Veszprém tanult a két nappal ezelőtti hibájából, amikor a biztos vezetése tudatában kis híján kiengedte a kezéből a PPD Zagreb elleni elődöntőt. Most az összpontosítás sokkal jobb volt, és a légiósok mellé Nagy és Lékai is feliratkozott a góldobók közé.
Egy újabb 5-2-es rohammal már tetemes volt a veszprémi előny. Egy-egy rövid szakaszra még bírta az iramot a Meskov, ám negyedórával a vége előtt - amikor is Ugalde és Marguc külön gólpárbaja folytatódott - megadta magát (25-16). Időt kértek a vendégek, ám az 52. percben már 28-18 lett. A hátralévő időben a fehéroroszok már nem tudtak közelebb kerülni a hazaiakhoz, és - akárcsak 2014-ben - meg kellett elégedniük a második helyezéssel.