kézilabda;Veszprém;SEHA-Liga;

2015-03-29 23:27:00

SEHA Liga - Veszprém itthon tartotta a trófeát

Az MKB-MVM Veszprém nyerte a férfi kézilabda SEHA Ligát, miután a hazai közönség előtt rendezett négyes döntő vasárnapi fináléjában magabiztosan legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet.

A magyar bajnok először indult a regionális pontvadászatban, és rögtön megnyerte a trófeát.

Eredmény, döntő:
MKB-MVM Veszprém - Meskov Breszt (fehérorosz) 32-21 (14-9)

gól: Marguc 9, Ugalde 8, Lékai 5, Ruesga 3, Sulic 2, Nagy 2, Zeitz 1, Nilsson 1, Ilic 1, illetve Stojkovic 8, Nikulenkau 5, Bozovic 2, Rutenka 2, Silovics 1, Karacic 1, Kamisik 1, Vukic 1

A Bajnokok Ligája-negyeddöntős Veszprém az alapszakaszban oda-vissza legyőzte riválisát, amely a BL-ben a főtábláig jutott, és a SEHA Liga pénteki elődöntőjében kisebb meglepetésre legyőzte a tavalyi győztes macedón Vardar Szkopjét.
Eleinte felváltva vezettek a csapatok, a hazaiaktól igazából csak két játékos, Ugalde és Marguc nem hibázott. Negyedóra elteltével még 6-6 volt az állás, aztán négy perc alatt 9-6-ra húzott el a házigazda, amely továbbra is remekül védekezett. A Veszprém tanult a két nappal ezelőtti hibájából, amikor a biztos vezetése tudatában kis híján kiengedte a kezéből a PPD Zagreb elleni elődöntőt. Most az összpontosítás sokkal jobb volt, és a légiósok mellé Nagy és Lékai is feliratkozott a góldobók közé.
Egy újabb 5-2-es rohammal már tetemes volt a veszprémi előny. Egy-egy rövid szakaszra még bírta az iramot a Meskov, ám negyedórával a vége előtt - amikor is Ugalde és Marguc külön gólpárbaja folytatódott - megadta magát (25-16). Időt kértek a vendégek, ám az 52. percben már 28-18 lett. A hátralévő időben a fehéroroszok már nem tudtak közelebb kerülni a hazaiakhoz, és - akárcsak 2014-ben - meg kellett elégedniük a második helyezéssel.