női kézilabda;Bajnokok Ligája;Ambros Martín;Győri Audi ETO KC;Vardar Szkopje;

2015-04-13 07:56:00

Győr nélküli Final Four

A szombat nem hozott sok örömet, hiszen ahogy az várható volt, mindegyik női kézilabdacsapatunk búcsúzott a nemzetközi kupaküzdelmektől. Vasárnap a férfiak közül a Veszprém Párizsban ikszelt, míg a Szeged otthon aratott bravúrgyőzelmet.

Hiába volt a fogadkozás, a Győr számára túl nagy falatnak bizonyult a Vardar Szkopje a Bajnokok Ligája negyeddöntője során. Ambros Martín együttese harcolt a pályán, de végül meg kellett elégednie a 27-27-es döntetlennel hazai közönség előtt. Az első félidőben 10-6-nál még volt esély a hátrány ledolgozására, de a találkozó végén már az iksznek is a magyarok örülhettek.

„Nehéz helyzetből indultunk, de valóban bíztunk benne, hogy sikerülhet nemcsak győzni, hanem a hátrányt is ledolgozni. Azt látom, hogy talán az előnyhöz korán jutottunk, és ez időben megkongatta a Vardar vészharangját, tudtak váltani, és visszajönni a mérkőzésbe. A csapatomnak gratulálok, az egész szezonban fantasztikus teljesítményt nyújtottak, hiszen végig küzdöttünk a körülményekkel, ez idén erre volt elég. Sok sikert kívánok a Vardarnak a FINAL4-ban” – mondta a klub honlapjának a spanyol vezetőedző.

Így az elmúlt két szezon BL-győztese nem lehet ott a budapesti négyes döntőben, amit valószínűleg nem csak a magyaroknál bánnak, hiszen így várhatóan a nézők részéről is kisebb lesz az érdeklődés, ami az EHF-nek sem jó hír. A Győrhöz hasonlóan, nem sikerült a bravúr másik két női csapatunknak sem.

A Ferencváros hétgólos hátrányból vágott neki a dán Midtjylland elleni vendégjátéknak, a Kupagyőztesek Európa-kupájának elődöntőjének visszavágóján. Sajnos a zöld-fehéreknek nem okoztak meglepetést és végül 31-29-re idegenben is kikaptak, így kettős vereséggel búcsúztak a sorozattól.

Az Érd számára jól indult a visszavágó az EHF Kupa elődöntőjében, az orosz Rosztov Don vendégeként. Szabó Edina együttese az első játékrész közepére ledolgozta négygólos hátrányát, sőt már hattal is vezettek az érdi lányok. A szünetre azonban már csak két találat maradt az előnyükből. A folytatásban pedig érvényesült a papírforma és a Rosztov a második összecsapást is megnyerte, így az oroszok jutottak a fináléba.

Ez pedig azt jelenti, hogy nem folytatódik a magyar női csapatok jó nemzetközi sorozata, miszerint az elmúlt négy esztendőben mindig volt európai kupagyőztesük – 2011-ben és 2012-ben az FTC a KEK-, míg tavaly és tavalyelőtt a Győr a BL-serleget hódította el –, míg idén még fináléba sem jutott be egyik magyar gárda sem.

Veszprémi iksz, szegedi bravúr

A férfiaknál a Veszprém Párizsba látogatott a BL negyeddöntőjének első felvonásán. Mikler szenzációs hatékonysággal hárított a kapuban, míg elöl Ilic és Nagy László góljai biztosították a magyar vezetést. A PSG végig futott az eredmény után, a veszprémiek pedig kezükben tartották az irányítást egészen az utolsó másodpercig. Ugyanis hiába vezettek öttel is a bakonyiak, Abalo a dudaszó pillanatában egyenlített, így 24-24-es döntetlenről várhatják a felek a jövő heti visszavágót.

A Szeged hazai közönség előtt csapott össze a bivalyerős Kiellel. Az első félidőben végig a Pick irányított és 4-5 góllal is vezetett. A fordulást követően Wyszomirski védései is kellettek ahhoz, hogy a Tisza-partiak tartsák a lépést a német rekordbajnokkal, elöl pedig Bombac vezérletével brillírozott a szegediek támadósora. A hajrában a Kiel veszélybe sodorta a hazai győzelmet, de a magyar csapat erőtartalékait elővéve újítani tudott és végül szenzációs, 31-29-es diadalt aratott.