kosárlabda;Diósgyőr;Stefan Svitek;

2015-04-17 07:54:00

Kilencedik alkalommal bajnok a Sopron

A nyolcszoros bajnok soproniak múlt hétfőn 77-74-re nyerték a korárlabda finálé nyitómérkőzését, három nappal később a 19 év után döntőbe jutott DVTK 90-86-tal egyenlített, majd vasárnap ismét a Sopron élt a hazai pálya előnyével (75-67). A miskolci csarnokban szerdán is telt ház, azaz kétezer néző biztatta a csapatokat, a többség hatalmas piros-fehér koreográfiával tisztelgett a kedvencek előtt.

A Diósgyőr meghálálta szurkolóik buzdítását és a félidőben 31-24-re vezettek. A vendég soproniak viszont frissebbnek bizonyultak és a második félidőben magukhoz ragadták a kezdeményezést, a harmadik negyed elején pedig már ők vezettek 49-45-re. A hajrá izgalmasan alakult, mert két másodperccel a vége előtt a DVTK nyerhetett volna, de elmaradt a hazai bravúr, és a Sopron 62-60-as sikerével az alapszakasz után a bajnokságot is megnyerte. 2013 után először, de összességében kilencedik alkalommal került a bajnoki serleg a Hűség Városába.

„Remek két hónap volt. Nem tudok semmi okosat mondani, boldogok vagyunk. Ma mindkét csapat fáradt volt, sok volt a hiba, a vége nekünk sikerült” – nyilatkozta Sterbenz László, a Sopron februárban kinevezett vezetőedzője a mérkőzés után.

Svitek kerete az Eb-re

Stefan Svitek a női válogatott szövetségi kapitánya tegnap kihirdette 17 fős szűkített keretét a júniusi magyar-román közös rendezésű Európa-bajnokságra. A névsor: Bálint Réka, Czank Tímea, Fegyverneky Zsófia, Határ Bernadett, Honti Katalin, Horti Dóra, Krivacevic Tijana, Laklóth Anna, Quigley Alexandria, Raksányi Krisztina, Rasheed Rita, Simon Zsófia, Szabó Fanni, Szamosi Amadea, Vajda Anna, Zele Dorina, Zsovár Orsolya