Pro Recco;Dabrowski Norbert;Final Six;férfi vízilabda Bajnokok Ligája;

2015-04-20 07:54:00

A döntetlen is elég az utolsó fordulóban

Az Eger kikapott Reccóban, a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában, ennek ellenére közelebb került a barcelonai Final Sixhez, míg a Szolnok jó úton halad a csoportelsőség megszerzéséhez újabb sikerével. Az utolsó fordulóban mindkét magyar együttesnek üdvözítő lehet a döntetlen.

A Recco a papírformának megfelelően jól kezdett az Egerrel szemben. A hazai medencében játszó olaszok a második negyed elején már 5-1-re vezettek. Ennek ellenére a vendégek kitartóak voltak és a félidőben már 6-6-ra álltak a felek. Sőt, a hevesiek Erdélyi Balázs találatával a harmadik negyed elején még a vezetést is megszerezték. A továbbiakban az Eger még egy darabig tartotta magát, ám a zárófelvonásban nem sikerült kapuba találniuk a magyaroknak, így végül 11-9-re nyert a Recco és őrzi százszázalékos teljesítményét.

„Nyilván a mérkőzés előtt tudtuk, hogy az Olimpiakosz nyerni tudott, azaz szükségünk van még mindenképpen egy pontra. Aki látta ezt a találkozót, az pontosan tudja, ez az Eger nem csak megpróbálta, hanem meg is akarta verni a Reccót. Ellenfelünk az elején nagy iramot diktált, ezt kellett túlélnünk valahogy, hogy aztán a sorokat rendezve pariban legyünk velük. A rendezett védelmünkkel már megnehezítettük a dolgukat, nagyon nagy meccset játszottunk velük. Noha kikaptunk, hiszem, ez a teljesítmény erőt ad a csapatnak. Ha ezt a tüzet tartani tudjuk, akkor reményeim szerint olyan nagy baj nem érhet bennünket” – árulta el Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője a szövetség honlapjának.

Az utolsó fordulóban a Barcelonetát fogadja a magyar együttes, ahol a döntetlen is elég lehet a továbbjutáshoz. Ez idegenben sikerült a BL-címvédő ellen, így reméljük, hazai medencében sem lesz gond a két hét múlva esedékes találkozón. Dabrowski Norbert is bizakodó, szerinte csapata az utolsó körben meg tudja ismételni a Recco ellen mutatott teljesítményét.

"Ha ilyen hőfokon égünk, akkor meg tudjuk verni a Barcelonetát Egerben" - nyilatkozta. A Szolnoknak csupán veszítenivalója volt a Spandau elleni otthoni meccsen, de szerencsére nem borult a papírforma és a magyar gárda ha kicsit nehézkesebben is, de 11-7-re nyert. A németek kapujában kiválóan védett a Baksa Lászlót helyettesítő Tim Höhne, aki ezzel nagy szerepet játszott abban, hogy csupán négy gól volt a két csapat között. Ennek ellenére Cseh Sándor, a hazaiak trénere elégedetten nyilatkozhatott a lefújást követően.

„Bíztam benne, hogy nem lesznek fáradtak a játékosok, de azok voltak. Lassan, azonban fegyelmezetten játszottak a fiúk. Most az volt jellemző, ami eddig nem: görcsösséget éreztem a csapaton, ennél ma több nem volt bennünk. Nem negatívumként könyvelem el, hogy most ez így sikerült, hiszen látszott mindenkin, hogy akart, küzdött, egyszerűen nem voltunk frissek. Úgy mentünk bele a mérkőzésbe, hogy abban az esetben, ha ez lehetséges, nyerjünk minél nagyobb különbséggel.

Amikor látszott, hogy ez nem fog összejönni, akkor kicsit tudat alatt is beletörődtek ebbe a játékosok, és utána már csak az volt a lényeg, hogy nyerjünk. Hozzá kell tenni, hogy két meghatározó emberünk, Milan Alekszics és Kis Gábor nem játszott, és azért voltak olyan játékosok a csapatban ma, akik nem találták el a kaput. Ez most egy csapatgyőzelem volt, a fiúk megküzdöttek azért, hogy négy góllal nyerjünk. Most szokatlanul nagy szünet következik, hiszen másfél hét múlva kezdődik a rájátszás, Rijekában pedig két hét múlva játszunk” – nyilatkozta a Szolnok mestere a találkozó után a Sport TV kameráinak.

A rijekai vendégjátéknak pedig nem kisebb a tétje, mint a csoportelsőség. A Szolnok számára a döntetlen is elég lehet ezen célja beteljesítése érdekében, viszont vereség esetén a horvátok örülhetnek, mert jobb a gólkülönbségük, mint a Tisza-partiaknak.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló:
A csoport:
Recco–Eger 11-9
Brescia–Barceloneta 12-4
Radnicski–Olimpiakosz 7-8
Az állás: 1. Recco 27 pont, 2. Eger 13, 3. Barceloneta 11, 4. Olimpiakosz 10, 5. Radnicski 9, 6. Brescia 8.
B csoport:
Szolnok–Spandau 11-7
Rijeka–Galatasaray 16-11
Dubrovnik–Partizan 13-6
Az állás: 1. Szolnok 24 pont, 2. Rijeka 21, 3. Dubrovnik 19, 4. Partizan 6 (62-89), 5. Spandau 6 (64-97), 6. Galatasaray 4.