Premier League;Chelsea;Massimiliano Allegri;Diego Costa;

2015-04-20 07:56:00

Chelsea: nagy lépés az arany felé

Egyvalami mindenképpen kiderült az olasz bajnokság szuperrangadóján, a Juventus-Lazio mérkőzésen. Méghozzá az, hogy a Juve egyszerűen túl erős a Serie A-hoz.

Olaszország

Hiába játszanak remek futballt a rómaiak, hiába nyertek nyolc meccs óta folyamatosan, nem volt esélyük arra, hogy Torinóban megszorongassák a zebrákat. Tévez kiváló egyéni akció után szerezte meg a vezetést a Juve számára a 17. percben, majd Bonucci növelte az előnyt a 28. percben. A találkozó végéig maradt is a 2-0. Massimiliano Allegri, a Juve trénere teljes joggal dicsérte együttesét.

Mint mondta, a torinóiak az egész szezonban remekbe szabott teljesítményt nyújtottak. „Nemcsak a Lazio elleni győzelmük miatt vagyok boldog, az egész szezon örömet szerzett számomra” – fejtette ki a tréner. Valóban félelmetes évet produkálnak Tévezék: a héten folytathatják menetelésüket a Bajnokok Ligájában, s az olasz kupa fináléjába is bejutottak már. Biztosra vehető, hogy az öreg hölgy sorban negyedik bajnoki címét is megszerzi.

Olasz bajnokság, 31. forduló. Sampdoria-Cesena 0-0, Juventus-Lazio 2-0, Sassuolo-Torino 1-1, AS Roma-Atalanta 1-1, Chievo-Udinese 1-1, Empoli-Parma 2-2, Palermo-Genoa 2-1, Cagliari-Napoli 0-3 Az Internazionale-AC Milan mérkőzés lapzártánk után ért véget.

Az élcsoport 1. Juventus 73, 2. Lazio 58 (58-30), 3. AS Roma 58 (42-23).

Anglia

A Chelsea nyerte az angol labdarúgó bajnokság, a Premier League 33.fordulójának rangadóját: Hazard találatával verték a kékek a Manchester United, amely előzőleg hat mérkőzést nyert meg sorozatban. A londoniaknál Diego Costa, a vendégeknél több védő is hiányzott. A MU majdnem hetven százalékban birtokolta a labdát, ez azonban inkább meddő mezőnyfölénynek bizonyult. „Sosem foglalkozom a statisztikákkal, különösen nagy öröm így nyerni” – hangoztatta a meccs után a Chelsea trénere, José Mourinho, aki azt is elmondta, nyolc pont elég számukra a bajnoki arany megszerzéséhez.

Angol bajnokság, 33. forduló. Eredmények. Crystal Palace-West Brom 0-2, Everton-Burnley 1-0, Leicester-Swansea 2-0, Stoke-Southampton 2-1, Chelsea-Manchester United 1-0, Manchester City-West Ham 2-0, Newcastle-Tottenham 1-3

Az élcsoport: 1. Chelsea 76, 2. Arsenal 66, 3. Manchester United 65 (a Chelsea és az Arsenal egy meccsel kevesebbet játszott.)