F-1;Lewis Hamilton;Bahreini Nagydíj;

2015-04-19 20:59:00

Hamilton verhetetlen volt Szahírban

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Bahreini Nagydíjat.

A 30 éves versenyző pályafutása 36., idei harmadik futamgyőzelmét ünnepelte Szahírban, s ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.
Hamilton mögött Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája végzett a második helyen, a harmadik pedig a német Nico Rosberg, Hamilton csapattársa lett.

A rajtot az élről induló Hamilton tökéletesen kapta el, elsőként fordult el a célegyenes végén, mögötte Sebastian Vettel (Ferrari) érkezett, a negyedik helyről startoló Räikkönen pedig az első kanyarban megelőzte Rosberget. Egy kör elteltével Hamilton, Vettel, Räikkönen, Rosberg volt a sorrend az élen. Rosberg aztán a negyedik körben egy agresszív manőverrel visszaelőzte Räikkönent, majd igyekezett tapadni az élen haladó Hamilton, Vettel duóra, s ez olyan jól sikerült neki, hogy a kilencedik körben egy újabb remek előzéssel feljött a másodiknak.

Vettel a 14., Rosberg pedig a 15. körben állt ki először kereket cserélni, s a boxkiállások után előbbi volt a második, ám amikor Hamilton a 16. körben a boxban járt, s visszatért a pályára, a célegyenesben Rosberg ismét visszaelőzte Vettelt. Räikkönen a 17. körben kapott új abroncsokat, s negyedikként folytatta a versenyt, előtte Hamilton, Rosberg, Vettel volt a sorrend.
A 33. körben Vettel ismét a boxban járt, s így tett az élen száguldó Hamilton, valamint egy körrel később Rosberg is. Utóbbi ismét Vettel mögé tért vissza a pályára, de újra azonnal megelőzte. Vettel ennél az esetnél elhagyta a pályát, megsérült az autójának első légterelője, amit le kellett cserélni, így a négyszeres vb-győztesnek kevés reménye maradt arra, hogy dobogós helyen zárjon.
A 40. körben Räikkönen is letudta második boxkiállását, s harmadiknak tért vissza a pályára.
A hajrában Hamilton magabiztosan őrizte a vezető helyet, Räikkönen viszont utolérte a második helyen haladó Rosberget, s kihasználva a német versenyző hibáját, két körrel a leintés előtt feljött a második pozícióba, így ebben az idényben először állhatott dobogóra.
A vb május 10-én, Spanyolországban folytatódik majd.