Forma-1;Mercedes;Lewis Hamilton;

2015-04-20 08:00:00

Hamilton idei mérlege: négyből három diadal

Ha a 2015-ös Formula 1-es világbajnokságon Lewis Hamiltonnak nem lesz semmilyen technikai gondja, akkor a brit címvédő novemberre háromszoros világbajnoka lesz a sportágnak. Itt Bahreinben sem tudta senki sem legyőzni a legfontosabb pillanatokban: sem az időmérőn, sem pedig a futamon, ahol pályafutása 36., míg idén már a harmadik futamgyőzelmét szerezte meg.

A Mercedes kétszeres világbajnoka végig uralta a futamot, maximum akkor adta át az első helyet, amikor kiment abroncsokat cserélni. Persze az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy ha egy körrel tovább tart a verseny, akkor vélhetően a jelentkező fékproblémák miatt nem Hamilton, hanem a remekül versenyző finn Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája nyerte volna a futamot. De, mint azt jól tudjuk, a ha-val kezdődő mondatoknak mennyi az értékük…

Nico Rosberg is egészen parádésan vezetett az elrontott időmérőt követően, ám hiába mutatott be szemet gyönyörködtető előzéseket, így is „csak” a harmadik helyre volt elég a teljesítménye.

A nagy vesztes Sebastian Vettel volt, aki sokáig üldözte Hamiltont, végül azonban ötödik lett, ugyanis egy Rosberggel vívott csatában elhagyta a pályát, megsérült az autójának első légterelője, amit le kellett cserélni, így a négyszeres vb-győztes végül a finn Valtteri Bottas mögött ötödik lett. A McLaren éppenhogy lemaradt a pontszerzéstől, annak ellenére, hogy Jenson Button technikai gondok miatt el sem tudott indulni, viszont Fernando Alonso már megcsípte a 11. helyet. A vb május 10-én, Spanyolországban folytatódik.

Dobogósok mondták

Lewis Hamilton (brit, Mercedes): „Nem volt egyszerű futam, mert a Ferrari keményen megdolgoztatott bennünket, sőt folyamatosan oda kellett figyelnünk az abroncsokra és a lekörözöttekre is, akik mögött túlmelegedett a fékem.”

Kimi Räikkönen (finn, Ferrari): „Az időmérő alakulása után azt hiszem, elégedettek lehetünk ezzel az eredménnyel.”

Nico Rosberg (német, Mercedes): „Többször is sikerült leelőznöm a vörös autókat, ami azért tetszett!”

F1 - számokban
Bahreini Nagydíj végeredmény: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 3. Nico Rosberg (német, Mercedes), 4. Valtteri Bottas (finn, Williams), 5. Sebastian Vettel (német, Ferrari).
A vb állása
Pilóták: 1. Hamilton 93 pont, 2. Rosberg 66, 3. Vettel 65, 4. Räikkönen 42, 5. Massa 31.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 159 pont, 2. Ferrari 107, 3. Williams 61, 4. Red Bull 23, 5. Sauber 19.