Antonio Carlos Ortega;MKB-MVM Veszprém;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;

2015-04-20 08:00:00

Négy között a Veszprém

Bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az MKB-MVM Veszprém, miután a párizsi döntetlen után hazai pályán hat góllal legyőzte a PSG-t. Ezzel szemben a MOL-Pick Szeged nem tudott újabb bravúrt végrehajtani, és az első meccsen aratott kétgólos győzelem után kikapott a német Kiel gárdájától, így kiesett.

Az első meccseket követően a legtöbb magyar kézilabda szurkoló már-már azt vizionálta, hogy a női csapataink betlijét követően a férfiaknál két csapatunk is ott lehet majd a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Tegnap este kiderült, egy mindenképpen ott lesz május végén a Kölnben rendezendő Final Four-ban. És ez a csapat a Veszprém. Carlos Ortega együttese a párizsi odavágón elért 24-24-es döntetlen után hazai pályán nem ismert kegyelmet a PSG-vel szemben. Pedig a párizsiak meglepetésre készültek, úgyis kezdtek – 3-1-re vezettek is az elején –, ám ekkor vezettek utoljára. A Veszprém csapatként alkotott maradandót, Nagy Lászlóék már négygólos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A második harminc perc is hasonló játékot hozott, és a félidő felénél már nyolcra nőtt a hazaiak előnye. Miklerék kicsit visszavettek a tempóból, és a párizsiak a 15 gólt dobó Hansen vezényletével négy találatra fel is kapaszkodtak, ám mielőtt rózsaszínű álmokat kezdtek volna dédelgetni, a veszprémiek rendezték a sorokat, és a vége hatgólos győzelem lett.

A Veszprém ezzel 2014 után ismét bejutott a Final Four-ba, ahol vélhetően nem elégszenek meg a negyedik hellyel. „Büszke vagyok a csapatomra és a klubra, büszke vagyok arra, hogy itt dolgozhatok. Most ki kell élveznünk a siker ízét, de holnaptól újra a munkáé a hangsúly, továbbra is lépésről-lépésre kell haladnunk” – nyilatkozta a klub hivatalos honlapján Antonio Carlos Ortega, a Veszprém spanyol vezetőedzője.

A francia csapat mestere is elismerte, a jobbik csapat jutott a négyes döntőbe. „Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték, hogy eljussanak Kölnbe. Tökéletesen kellett volna játszanunk, hogy nyerjünk, de ettől távol álltunk. Nagyot játszottak védekezésben, támadásban pedig a hihetetlenül játszó Chema vezetésével fantasztikusak voltak” – fogalmazott kicsit csalódottan, de reálisan Philippe Gardent.

Sajnos a szegediek nem tudták megismételni az egy héttel ezelőtt megcsodált játékukat, és a német Kiel otthonában vereséget szenvedett, így nem jutott be a Final Four-ba. Már az első félidőben minden eldőlt (10-18), ráadásul a Tisza-partiak legjobbjai – Sierra és Bombac – is betliztek az első harminc percben.

Végül a Kiel 32-23-ra nyert, így a németekkel nem esett meg az a szégyen, hogy a Final Four rendezőjeként nem lesz hazai csapat a négyes döntőben.