Publicisztika;labdarúgás;Real Madrid;Bajnokok Ligája;Juventus;Monaco;Atlético Madrid;

2015-04-23 00:51:00

Drámai végjáték

Hihetetlen izgalmak után jutott tovább az elődöntőbe a Real Madrid az Atlético ellen a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a 88. percben Hernandez lőtt a kapuba. A másik szerdai meccsen nem született gól a Monaco és a Juventus között, ami a zebrák továbbjutását jelentette.

A nagy kérdés az volt a Real Madrid-Atlético Madrid összecsapáson, hogy vajon ebben a szezonban először sikerül e legyőznie a „királyi gárdának” a „matracosokat”. A mérkőzést megelőzően hét alkalommal találkozott a 2014/2015-ös idényben egymással a két csapat, s a négy Atlético siker mellett, három döntetlen született. Egy héttel ezelőtt pedig a BL negyeddöntőjében nem született gól. Az is kérdéses volt, hogy Carlo Ancelotti, a hazaiak vezetőedzője kivel pótolja majd a sérült Luka Modricot, Karim Benzemát és Gareth Balét, valamint az eltiltott Marcelót.

Erre a mérkőzés elején választ is kaptunk. Az olasz szakember Javier Hernándeznek szavazott bizalmat a csatársorba, a szélen Isco, a középső középpályás poszton Sergio Ramos kapott helyet, míg a védelem bal oldalán Fábio Coentrao szerepelt. Az első félidőt Real fölény jellemezte, de Oblak megint remekül védett. A második játékrészben is nagy mezőnyfölényben volt a királyi gárda: Carlo Ancelotti tanítványai 66 százalékban birtokolták a labdát, ám az Atlético továbbra is jól védekezett. A 75. percben váratlan fordulat következett be. Arda Turan Sergio Ramosnak lépett oda, a török játékos megkapta második sárgalapját, így az utolsó negyed órára tíz emberre fogyatkozott az Atlético. A 88. percben aztán megtört a jég: Cristiano Ronaldo átadását Javier Hernández váltotta gólra. Hangrobbanás rázta meg a Santiago Bernabeut, s mivel a meccs végéig maradt az 1-0, a címvédő Real bejutott az elődöntőbe.

A nap másik meccsén a francia Monaco, amely az első meccsen vitatható büntetővel kapott ki Torinóban a Juventustól, igyekezett bizonyítani, nem véletlenül jutott el a BL negyeddöntőjéig. Leonardo Jardim csapata nagyon stílusosan játszott, de nem volt igazán veszélyes kapura. A második félidőben mindent egy lapra feltéve támadott a Monaco, s védekezett körömszakadtáig a Juve – sikerrel. A gól nélküli döntetlen ugyanis a zebrák továbbjutását jelentette.