Bajnokok Ligája;Magyar Kupa;férfi kézilabda;Juan Carlos Pastor;MKB-MVM Veszprém;Mol-Pick Szeged;

2015-04-27 07:56:00

Veszprém: hetedszer lett zsinórban győztes

A Magyar Kupában sorozatban negyedszer jött össze a Veszprém-Szeged döntő. A Veszprém a 2008-as finálé óta nem kapott ki. Akkor éppen a Szeged kaparintotta meg előle a kupát. Ezúttal sem szakadt meg a Veszprém sikersorozata, ugyanis tegnap négy góllal verte a Tisza-partiakat a fináléban. A Veszprém sorozatban hetedik, összességében pedig 24. hazai kupadiadalát aratta.

A Bajnokok Ligájában is a négyes döntőbe jutott Veszprém az első félidő közepére négygólos előnyt harcolt ki (9-5), amit a szegediek Juan Carlos Pastor időkérését követően kiegyenlítettek, és a szünetre a nagy esélyes veszprémiek egytalálatnyi előnnyel mehettek az öltözőbe (12-11). A második félidő elején pár percig tartotta még a lépést a Veszprémmel a Szeged, aztán fokozatosan elhúzott Carlos Ortega csapata, a 48. percben már hét góllal vezetett (22-15). Innen pedig nem volt visszaút a szegediek számára.

A bronzérmet a Mezőkövesd gárdája szerezte meg, amely az NBI/B listavezetője, a Vác legyőzésével a klub eddigi legnagyobb sikerét érte el.