Katmanduban a mentőalakulatok még tegnap is találtak túlélőt. A Mount Everesten befejezték a mentést, mind a 300 hegymászót levitték a hegyről. A BBC-nek nyilatkozó kormányzó szerint tízezer halottja is lehet a földrengésnek. Háborús állapotokhoz hasonlította a helyzetet, nincs víz, nincs élelem és villany, járványok kitörésétől tartanak.
Becslések szerint egymillióan maradtak otthon nélkül. Az ENSZ szerint másfél millió embernek van szüksége élelmiszersegélyre, de a természeti csapás összesen 8 millió embert érint. Folyamatosan érkeznek a nemzetközi segélyek, köztük magyar csoportok is, de a megrongálódott közúthálózat miatt sokfelé nehezen tudják célba juttatni szállítmányukat.
A legfrissebb adatok szerint negyvenkét magyar állampolgár tartózkodik Nepálban, és közülük már csak egyet keresnek, tartózkodási helye alapján az feltételezhető, hogy jól van. Öt olyan magyarról tudnak, akik tartósan Nepálban élnek, az ő hazatérésük egyelőre nem várható. Hétfőn tizennyolc magyar hagyta el a földrengés sújtotta országot, eközben két újabbról derült ki, hogy Nepálban tartózkodik.
A katmandui tiszteletbeli konzul meglátogatta azt a négy sérültet, akit kórházban kezelnek. Ők a körülményekhez képest jól vannak. Rajtuk kívül megsérült egy ausztrál-magyar kettős állampolgár, a biztosítója már intézkedett Ausztráliába szállításáról.Nincsenek könnyű helyzetben azok az utazásszervezők és utasok, akiknek a jelenleg katasztrófa sújtotta Nepálba indulna útjuk.
Az utasok eddig amiatt aggódtak, hogy vis maior helyzetre nem terjed ki a sztornóbiztosítás, viszont azzal, hogy a Konzuli Szolgálat feltette az országot az utazásra nem javasolt térségek listájára, az utazásszervezők veszíthetnek, nem is keveset, ugyanis kárpótolniuk kell az utasokat.