Hungaroring;túraautó világbajnokság;Michelisz Norbert;Zengő Motorsport;

2015-05-04 07:53:00

Michelisz a Hungaroring ura

Sokan nem gondolták, de ugyanennyien remélték azt, hogy a túraautó-világbajnokság harmadik versenyhétvégéjén éppen Michelisz Norbert lesz az, aki megtöri a Citroenek eddigi uralmát.

Nos, a francia autógyár pilótái az első futamot a Hungaroringen is behúzták – a címvédő Lopez győzött Muller előtt – ám ekkor már mindenki abban bízott, hogy a Zengő Motorsport pilótája a második versenyen a pole pozícióból indulva odaérhet a dobogóra. Az első futamon nyolcadikként záró magyar versenyző ihletetten száguldott végig 14 körön keresztül, és a rossz idő ellenére szép számmal kint lévő szurkolók legnagyobb örömére rajt-cél győzelmet aratott.

"Autóversenyzőként az ember arról álmodik, hogy hazai pályán, ilyen közönség előtt győzzön magabiztosan, és szerencsére nekem ez ma összejött. Bár a rajtom nem volt tökéletes, mert túlságosan kipörögtek a kerekek, de aztán ahogy az élen maradtam, tudtam, hogy a saját kezemben van a sorsom.

Kísértetiesen hasonló volt ez a futam, mint a 2012-es, de ha őszinte vagyok, ez talán valamivel könnyebb volt, mert az autó az első pillanattól kezdve partner volt mindenben" - nyilatkozta Michelisz, aki 29 vb-pontot szerzett a Hungaroringen, ezzel az összetett pontversenyben 47 ponttal feljött a hatodik helyre. A WTCC idei szezonja két hét múlva a németországi Nürburgringen folytatódik.

Eredmények
WTCC, Hungaroring
1. futam: 1. José Maria López (argentin, Citroen C-Elysée) 24:11.868 perc, 2. Yvan Muller (francia, Citroen C-Elysée) 3.958 másodperc hátrány, 3. Hugo Valente (francia, Chevrolet Cruze) 10.290 mp h.,...8. Michelisz Norbert (magyar, Honda Civic) 15.548 mp h.
2. futam: 1. Michelisz Norbert 26:00.367 perc, 2. Tom Coronel (holland, Chevrolet Cruze) 7.103 másodperc hátrány, 3. Tom Chilton (brit, Chevrolet Cruze) 9.315 mp h.
A vb állása: 1. López 129 pont, 2. Sebastian Loeb (francia, Citroen C-Elysée) 96, 3. Muller 86, ...6. Michelisz 47.