Forma-1;Lewis Hamilton;Bahreini Nagydíj;Nico Rosberg;

2015-05-11 07:54:00

Feltámadt Nico Rosberg

Úgy tűnik, tényleg sikerült felpaprikázni Nico Rosberget, ugyanis a Mercedes német pilótája már a múltkori, Bahreini Nagydíjon is sokkal harciasabb arcát mutatta, míg tegnap aztán a legjobb önmagát idézte Barcelonában. Eddig szinte teljesen csapattársa, Lewis Hamilton árnyékában volt – a brit címvédő az eddigi négy versenyből hármat megnyert, míg valamennyi időmérőn ő volt a leggyorsabb –, és a Mercedes vezetése számára az volt a legnagyobb feladat, hogy életet leheljen a német versenyzőbe.

Nos, siker koronázta erőfeszítéseiket, ugyanis Rosberg előbb megszerezte a pole pozíciót, majd tegnap a rajttól a célig vezetve megnyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat, ezzel közelebb került az összetettben élen álló Hamiltonhoz. A 29 éves Rosbergnek ez volt pályafutása kilencedik futamgyőzelme, az idén pedig először diadalmaskodott.

„Rendkívül boldog vagyok. Ez egy tökéletes versenyhétvége volt számomra, hiszen sikerült megszereznem a rajtelsőséget és a verseny is nagyszerűen alakult, amiért természetesen a csapatomnak is szeretnék köszönetet mondani, mivel az autó elképesztő volt, és hibátlanul működött. Ki szeretném élvezni a mai napot, ez után pedig már csak a következő futamra koncentrálok! Nagyon régóta vártam erre a sikerre” – jelentette ki Rosberg, aki utoljára a tavalyi brazil futamon végzett az élen.

A csapatvezetés is örül a német győzelmének, de Hamilton második helyét is sokra tartják. „Nagyon örülök Nico győzelmének, de olyan volt a verseny, mintha kétszer nyertük volna meg. Lewis zseniálisan zárkózott fel az elrontott rajtja és a félresikerült bokszkiállás után, ezért a második hely nagyon jó eredmény” – nyilatkozta a Mercedes sportigazgatója, Toto Wolff a Sky Sportsnak.

Rosberg mögött tehát csapattársa, a brit Hamilton végzett, míg a dobogó alsó fokára a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája állhatott fel Barcelonában. A hazai nézők nagy szomorúságára Fernando Alonso (McLaren) ezúttal fékhiba miatt volt kénytelen kiállni.

A vb két hét múlva, Monacóban folytatódik.

F1 - számokban
Spanyol Nagydíj, végeredmény: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Sebastian Vettel (német, Ferrari), 4. Valtteri Bottas (finn, Williams), 5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 6. Felipe Massa (brazil, Williams), 7. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 8. Romain Grosjean (francia, Lotus), 9. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso), 10. Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull).
Leggyorsabb kör: Hamilton, 1:28.4 perc
Pole pozíció: Rosberg
A vb állása
Pilóták: 1. Hamilton 111 pont, 2. Rosberg 91, 3. Vettel 80, 4. Räikkönen 52, 5. Bottas 42, 6. Massa 39.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 202 pont, 2. Ferrari 132, 3. Williams 81, 4. Red Bull 30, 5. Sauber 19, 6. Lotus 16.