Csak ijesztgette a Veszprémet a Szeged

Papírforma- szerűen indult a férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonása szombat este Veszprémben, ahol kezdetben a hazaiak irányítottak, míg a MOL-Pick Szeged csak futott az eredmény után. Azonban a 19. percben García Parrondo büntetőjével vezetést szereztek (9-8) a Tisza-partiak, és a bakonyiakat ez kizökkentette a ritmusból.

Sorra hibáztak a vendéglátók, miközben a Pick, García Robledo vezérletével ellépett és már négy góllal is vezetett (13-9). A szünetre egy találatot faragott az MKB-MVM Veszprém, de a 12-15-ös hátrány nem sok jóval kecsegtetett.

A második félidőre viszont megváltozott a játék képe. A hazai kapuban Mirko Alilovicot váltó Mikler Roland bravúrok sorozatát mutatta, be, míg támadásban Nagy László és Momir Ilic jelentette a mérleg nyelvét. A magyar válogatott jobbátlövőjét annyira felbosszantották az ellene vétett kisebb szabálytalanságok, hogy a második játékrészben mint egy terminátor, úgy suhant végig a pályán.

Nem véletlen, hogy ritkán sikerült őt megállítani. Kilenc góljával magasan a mezőny legeredményesebb játékosa lett. A Szeged a parádés első félóra után a folytatásban mintha kicsit elfáradt volna. Támadásban sorra adták el a labdákat, míg védekezésben José Manuel Sierra védési hatékonysága is visszaesett. Bár a helyére beálló Piotr Wyszomirski többször is bravúrral hárított, de ez kevés volt a lendületbe jövő Veszprémmel szemben.

Végül megérdemelten, 29-23-ra nyertek a hazaiak, így 1-0-s előnnyel várhatják a holnapi, szegedi folytatást. A bajnoki döntő az egyik csapat második nyert mérkőzésig tart. Amennyiben Szegeden is a hazai csapat diadalmaskodik, akkor vasárnap, Veszprémben ér véget a finálé.

Ők mondták...
Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője: „Soha nem játszottunk jobban, mint ma, de ugyanaz lett a vége, mint mindig. Amiben gyengék vagyunk, hogy vezetés után, amikor visszajön az ellenfelünk, akkor szétesünk. Kedd után még nem akarok hazamenni Spanyolországba, így mindent meg fogunk tenni azért, hogy vasárnap visszajöjjünk Veszprémbe.”
Ilyés Ferenc, a Szeged balátlövője: „Ötven percig jók voltunk, aztán jöttek a hibáink, amit egy ilyen jó ellenfél, mint a Veszprém kihasznált. Kedden hazai pályán megpróbálunk győzni, kellemetlen lenne a sorozatos vereségek után nyaralni menni.”
Antonio Carlos Ortega, a Veszprém vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek, nagyon megnehezítették a dolgunkat. Jó úton haladnak előre, meccsről-meccsre jobbak. Büszke vagyok a játékosaimra és arra, hogy visszajöttek a nehéz helyzetből. Szegeden nagyon nehéz nyerni, nem szabad a múltkori meccsből kiindulni.”
Cristian Ugalde, a Veszprém balszélsője: „Nagyon nehéz öt meccset egymás után megnyerni a Pick ellen. Ha valaki csak az eredményt olvassa, az nem tudhatja, hogy mi van mögötte, rengeteg munka és elemzés.”

Michelisz: negyedik hely, majd kiesés

A nürburgringi pályán folytatódott a túraautók világbajnoksága. A Hungaroringen futamot nyerő Michelisz Norbert ezúttal is kitett magáért, hiszen az első futamon a negyedik helyről indulva rajtpozícióját megtartva ugyanezen a helyen végzett.

Pedig nem volt egyszerű a Zengő Motorsport versenyzőjének a dolga, ugyanis a WTCC mezőnye a Nordschleife és a Grand Prix-pálya majdnem 25 km-es távját használja, így „mindössze” három körből állt a verseny. Az élen természetesen a három Citroen végzett López, Loeb, Muller sorrendben, míg mögöttük ért célba a magyar pilóta.

A második verseny már egyáltalán nem alakult jól Michelisz számára, aki a hetedik helyről vágott neki az újabb 3 körnek, de rögtön az elején hátulról felöklelték. Visszaesett a mezőny végére, majd ki kellett mennie a boxba, és pont nélkül zárt. Ezúttal Muller győzött, megelőzve a címvédő Lópezt, míg a Honda becsületét ezúttal a harmadik helyen végző Monteiro mentette meg.

Eredmények
WTCC vb-sorozat, Nürburgring
Első futam: 1. José María López (argentin, Citroën), 2. Sébastien Loeb (francia, Citroën) +4.930 mp. h., 3. Yvan Muller (francia, Citroën) +8.759 mp. h., 4. Michelisz Norbert (magyar, Honda) +9.918 mp. h.
Második futam: 1. Yvan Muller (francia, Citroën), 2. José María López (argentin, Citroën) +0.173, 3. Tiago Monteiro (portugál, Honda) +0.539. Michelisz kiesett.
A vb állása: 1. López 177 pont, 2. Loeb 127, 3. Muller 126... 6. Michelisz 61.

Labdarúgó NB I: a Fradi meglépett az MTK-tól

2015.05.18. 07:55
Psota Irén
A Ferencváros 1-0-s győzelmet aratott a Paks vendégeként a labdarúgó NB I 28. fordulójában. A zöld-fehérek győztes gólját Gyömbér Gábor szerezte. A fővárosi csapat - amely immár sorozatban 18 bajnoki találkozón maradt veretlen – a sikernek köszönhetően 4 ponttal ellépett a harmadik helyen álló MTK-tól.

A kék-fehérek ugyanis a hétvégén egygólos vereséget szenvedtek a jó formában lévő Újpesttől. Garami József tanítványainak hatmeccses veretlenségi sorozata szakadt meg, míg a lila-fehérek zsinórban ötödik győzelmüket aratták, erre legutóbb 2010-ben volt képes az Újpest.

„Minden játékosomnak gratulálok, mert fontos győzelemmel ajándékozták meg a nézőket és a futball szerelmeseit. A sorozatban ötödik megszerzett győzelmünk fantasztikus eredmény a gólszegény ősz és tavasz után, maximálisan elégedett vagyok. A bajnokság hátralevő részében törekszünk megszerezni a hatodik, majd a hetedik győzelmet is, és olyan játékot játszani, amiben a nézők is örömüket lelik. Ez most a legfontosabb számunkra”- fogalmazott a mérkőzés után Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője.

Garami József, az MTK trénere így vélekedett: „Voltak olyan momentumok, amikor megnyerhettük volna a meccset, de a hazaiak jobban játszottak a második félidőben, több helyzetet alakítottak ki, így megérdemelten győztek”.

A Pécs hazai környezetben 2-0-ra legyőzte a Dunaújvárost, ezzel eldőlt, hogy már nem végezhet kieső helyen. A Baranya megyei klub ugyanakkor nem kapta az első osztályú induláshoz szükséges licencet, így csak május 26-án a másodfokú döntés után dől el, hogy a következő idényben is a legjobbak között szerepel-e az együttes.

NB I, 28. forduló, eredmények
Haladás-Nyíregyháza 3-1 (0-1)
Szombathely, 1945 néző, Jv.: Solymosi
Gól: Radó (51., 93.), Halmosi (73.), illetve Halenar (34.)
Bozsik Stadion, 1000 néző, Jv.: Karakó
Gól: Youla (69.), illetve Ivanovski (22.)
Puskás Akadémia-Kecskemét 4-0 (1-0)
Felcsút, Pancho Aréna, 1686 néző, Jv.: Andó-Szabó
Gól: Tischler (17., 48., 90.), Lencse (80.)
Pécs-Dunaújváros 2-0 (0-0)
Pécs, 1253 néző, Jv.: IványiGól: Fröhlich (82.), Frank (90.)
Diósgyőr-Győri ETO 3-0 (1-0)
Miskolc, 2500 néző, Jv.: Szabó Zs.
Gól: Bognár (4.), Okuka (54.), Tóth D. (75. - öngól), Takács (87.) ill. Priskin (84.)
Kiállítva: Brdarovski (48.)

Pécs–Dunaújváros 2-0 (0-0)

Pécs, 1253 néző, Jv.: Iványi

Gól: Fröhlich (82.), Frank (90.)

Debrecen–Pápa 4-0 (1-0)

Nagyerdei Stadion, 2000 néző, Jv.: Fábián

Gól: Szakály (44.), Mihelic (58.– 11-esből), Balogh (59, 87.)

Frissítve: 2015.05.18. 00:05