Jorge Lorenzo;Romano Fenati;

2015-05-18 07:54:00

Jorge Lorenzo tündöklése

A franciaországi Le Mans-ban folytatódott az elmúlt hétvégén a gyorsasági motoros világbajnokság. A királykategóriában a jerezi győzelmétől megtáltosodó spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott, maga mögé utasítva az olasz különítményt, az összetettben vezető Valentino Rossit és Andrea Doviziosót. A Moto 3-ban csak olasz versenyző állt a dobogón, míg a Moto 2-ben a svájci Thomas Lüthi megszakította a déliek diadalmenetét.

Le Mans – a 24 órás versenyek hazája. Ezúttal azonban a gyorsasági motoros világbajnokság mezőnye látogatott a legendás pályára. Mindhárom kategóriában hatalmas küzdelem alakult ki, így a nézők igazi csatákat láthattak az aszfalton.

A legkisebbek között – Moto 3 – nem sok választotta el az összetettben vezető Danny Kentet a csodától. A brit motoros ugyanis úgy lett kis híján dobogós, hogy a 31. helyről rajtolhatott, és az első körök alatt szinte átgázolt a mezőnyön. Ennek ellenére a három olasz riválisát nem tudta megelőzni, így végül a győztes Romano Fenati, a 18. helyről rajtoló végül másodikként záró Enea Bastianini, valamint pályafutása során először dobogós Francesco Bagnaia mögött Kent a negyedik helyen végzett.

A Moto 2-ben a hazai szurkolók abban bíztak, hogy kedvencük, az összetettet vezető Johann Zarco ezúttal saját hazájában lesz próféta. Nos, nem hiányzott ehhez túl sok, ám a francia versenyzőnek végül meg kellett elégednie a harmadik hellyel. Ugyanis ezen a futamon egyszerűen nem lehetett legyőzni a svájci Thomas Lüthit, aki pályafutása elején éppen itt szerezte meg tíz évvel ezelőtt első világbajnoki futamgyőzelmét.

A helvét pilóta ezzel feljött Zarco mögé a vb-pontversenyben, így bőven van esély arra, hogy – akárcsak 2005-ben – vb-címmel fejezze be azt a szezonját, amikor Le Mans-ban nem talál legyőzőre. Kettejük közé a vb-címvédő spanyol Tito Rabat ékelődött be.

A Moto GP-ben viszont úgy tűnik, idén a Yamaha két élversenyzője, Jorge Lorenzo és Valentino Rossi dönti el egymás között, ki nyeri a világbajnokságot 2015-ben. A spanyol versenyző nagyon elkapta a fonalat, ugyanis Jerez után ismét nyerni tudott, míg mögötte az időmérőt szokása szerint elrontó Valentino Rossi végzett. A kilencszeres világbajnok összetettben az élen áll, 15 pont az előnye csapattársa előtt. A dobogó harmadik fokára az idén remeklő Andrea Dovizioso ért oda, megelőzve a tavalyi idénye után igencsak halványan teljesítő, és ezen a versenyen is hibázó Marc Márquezt.

Eredmények, Francia Nagydíj
Moto3: 1. Romano Fenati (olasz, KTM) 41:22,829 p, 2. Enea Bastianini (olasz, Honda) 41:22.951, 3. Francesco Bagnaia (olasz, Mahindra) 41:23.286.
Az élcsoport: 1. Danny Kent (angol, Honda) 104 pont, 2. Bastianini 67, 3. Efren Vazquez (spanyol, Honda) 60
Moto2: 1. Thomas Lüthi (svájci, Kalex) 42:27.011 p, 2. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 42:28.778, 3. Johann Zarco (francia, Kalex) 42:30.771.
Az élcsoport: 1. Zarco 89 pont, 2. Lüthi 68, 3. Jonas Folger (német, Kalex) 57.
MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 43:44.143 perc, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 43:47.963, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 43:56.523.
Az élcsoport: 1. Rossi 102 pont, 2. Lorenzo 87, 3. Dovizioso 83.