Biztosan elment az esze a bajoroknak. Különben miért pakolnának minden falu határába egy-egy napelem erőművet? Igen, tessék pontosan így érteni: valóságos erőműveket telepítettek, mindenütt. Kisebb-nagyobb napelem-erdő gyűjti az ingyen energiát. Na jó, ez sincs egészen ingyen, mert pénzbe kerül minden szolártábla, az áramot is el kell vezetni a házakhoz, az istállókhoz, a településen működő ipari üzemekhez, a boltokhoz, de ha már egyszer befektettek, már csak karban kell tartani, gondozni. Persze ott is vannak, akik jobban bíznak a sajátjukban, mint a közösben, ezért a házuk tetejére, a cserép fölé is napelem-borítást tettek. Ami biztos, az biztos alapon, ha mégsem volna elég fény az erőműnek, néhány szélkerék is jól jön. Ha nem süt, talán fúj.
Még mielőtt titkosították volna a paksi rémálom dokumentumait, annyit megtudhattunk az orbáni számításokból, hogy a megaberuházás nem tud majd ráfizetéses lenni, mert a németek zabálni fogják a mi atomáramunkat. Olyan áron tudjuk majd eladni, hogy a ki tudja hányszor tízmilliárdnyi euró ripszropsz megtérül majd. Jókat nevetünk minden balgán, aki azt gondolja, lehet majd éjjel világítani a Nappal termeltetett árammal! (Ma még nem, de holnap már igen. Úgy hallom, a Tesla mérnökei már közel járnak a megoldáshoz, mi meg az atomerőműhöz.)
A világ keresi a megújuló energia minél jobb hasznosítását, mi adóztatjuk azt. De nincs ebben semmi meglepő. Ez is csak egy újabb adalék az orbáni unortodoxiához, hogyan menjünk szembe a világgal.