férfi kézilabda;Carlos Ortega;MKB-MVM Veszprém;Talant Dujsebajev;

2015-06-01 07:56:00

Szépen csillogó ezüst

Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata előbb szombaton elintézte a félelmetes Kielt, majd a tegnapi fináléban már nem tudott felnőni a Barcelonához a Bajnokok Ligája kölni négyes döntője során. Ennek ellenére hatalmas dicséret illeti a bakonyiakat, mert történelmi tettet hajtottak végre.

A Veszprém káprázatos szombatot zárt a kölni Lanxess Arénában, ahol a hazai közönség előtt pályára lépő Kiel együttesét fantasztikus játékkal 31-27-re múlták felül Nagy Lászlóék, akik már ezzel a győzelemmel történelmet írtak, hiszen a Bajnokok Ligája négyes döntők 2010 óta íródó történetében eddig csak spanyol és német gárdák játszhattak finálét. A bakonyiak tavaly a negyedik helyen végeztek és eddig egyszer, 2002-ben szerepeltek a legrangosabb európai kupasorozat döntőjében.

Botrány árnyékolta be a diadalt

Az egyik veszprémi szurkoló közel két tucat hamis jegyet adott el a szombati két mérkőzésre, és a csalás csak bent a csarnokban derült ki. A veszprémi klubvezetők az EHF illetékeseivel egyeztettek, a pórul járt szurkolókat végül beengedték, és biztosítottak nekik helyeket. A bakonyiak hivatalos szurkolói egyesülete tegnap közleményt adott ki, miszerint a veszprémi tábor kiveti magából a jegyhamisítást elkövetőket.

Tegnap azonban egy újabb kemény dió várt Carlos Ortega fiaira, hiszen a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Talant Dujsebajev által dirigált Kielcét 33-28-ra legyőző, világsztárokkal teletűzdelt Barcelonával csaptak össze a 20 ezer néző előtt lejátszott BL-fináléban. Azért a magyar alakulatot sem kellett félteni, hiszen náluk sem kezdők léptek pályára.

A találkozó meglehetősen visszafogottan indult, hiszen a harmadik percben született az első gól, szerencsére Ilic jóvoltából. Azonban ezt követően a katalánok szépen lassan átvették a kezdeményezést és folyamatosan vezettek egy-két találattal. A Veszprém az első félidő derekán egy szűk tíz

perces intervallumban csak egyszer volt eredményes, de Ilic újabb villanásával nem engedték el a Barcát (6-7). Az első harminc perc hajrájában aztán rákapcsolt a katalán együttes és a francia klasszis, Karabatic vezérletével már 14-10-re vezettek a szünetben.

A fordulást követően az első tíz percben állandósult ez a különbség, sőt, többször már öt góllal is vezetett a Barcelona. A 40. perctől viszont megkezdte a hajrát a magyar bajnok.

Nagy László bombagóljával 19-17-re zárkózott a bakonyi alakulat, ám sajnos ezt követően ismét megtorpantak a magyarok. Sigurdsson hetesével már újra néggyel (21-17) mentek a katalánok. Az utolsó tíz perc elején a veszprémi időkérésnél már érezni lehetett, hogy elfáradt a magyar gárda. Ekkor hatgólos volt a Barca előnye (24-18).

A bakonyiak utolsó erőtartalékaikat mozgósítva Sulic góljával még felzárkóztak 25-21-re az 56. percben, de utána Alilovic hiába ért bele Noddesbo ziccerébe, a labda befelé pattant, és ezzel az utolsó reménysugaraknak is búcsút inthettünk. A Barcelona végül 28-23-ra nyert és megérdemelten ülhetett fel Európa trónjára.

Bár Carlos Ortega játékosként hatszor nyert BL-t a katalánokkal, valószínűleg Veszprémben ezért a második helyért is megkoronázzák majd. Erre az ünnepélyre ma kerülhet sor, ugyanis a bakonyi megyeszékhelyen 18 órától köszöntik a csapatot, amely még az éjjel hazautazott a szépen csillogó ezüstérmekkel.

A harmadik helyen Dujsebajev kapitány együttese, a lengyel Kielce végzett, miután a szoros első félidőt követően faképnél hagyta a fáradó Kielt és végül 28-26-ra nyerni tudott. Azért volt olyan rangsor is ahol a Veszprém végzett az élen, ugyanis a sorozat gólkirálya a magyar gárda szerb átlövője, Momir Ilic lett 114 találattal. Reméljük, jövőre már nem csak ő, hanem a csapat is révbe ér.