Lionel Messi;Király-kupa;Athletic Bilbaó;labdarúgó Bajnokok Ligája;labdarúgó kupahétvége;

2015-06-01 07:56:00

Messi élete gólját lőtte

Labdarúgókupa-hétvégét tartottak Európában. Spanyolországban a duplázás már megvan a Barcelonának, miután a Király-kupa fináléjában mindenfajta megerőltetés nélkül verte az Athletic Bilbaót. Messi szerezte meg a vezetést, de milyen góllal! A felezővonal közeléből indult, a jobbszélen kicselezett három bilbaóit, a 16-osnál még egyet, majd a hálóba lőtt.

„A labdarúgás történetének egyik legnagyszerűbb gólja volt ez” – lelkendezett Josep Maria Bartomeu klubelnök. Luis Enrique, a katalánok trénere pedig úgy vélte, mintha egy másik galaxison történt volna minden. Később Neymar növelte az előnyt, majd a második félidőben

Messi újabb góljával tette fel a koronát saját teljesítményére. A hajrában szépített az Athletic (3-1). A katalánok 27. kupagyőzelmüket ünnepelhették, szombaton pedig triplázhatnak, amennyiben a berlini Bajnokok Ligája döntőben legyőzik a Juventust.

Angliában az Arsenal örülhetett, miután 4-0-s győzelmet aratott a FA Kupa szombati fináléjában az Aston Villa ellen, amivel rekordot döntött. Az ágyúsok 12. alkalommal hódították el a trófeát. Menedzserük, Arsene Wenger pedig hatodik kupagyőzelmét szerezte az Arsenallal azóta, hogy 1996-ban kinevezték a londoni együttes élére.

Az első félidőben még 1-0-át mutatott a Wembley eredményjelzője: Walcott szerezte meg a vezetést. Az 50. percben Alexis Sánchez növelte az előnyt, a 62.-ben Mertesacker talált a birminghamiek hálójába, a hosszabbításban pedig a francia Giroud állította be a végeredményt.

„Ma is megmutattuk, hogy remek csapatot alkotunk, s végig nyomás alatt tudjuk tartani az ellenfelet. Boldogok vagyunk azért, mert bár rosszul kezdtük a szezont, minden jól végződött. Személy szerint nehéz héten vagyok túl, nehéz döntéseket kellett hoznom az összeállítással kapcsolatban. Büszke vagyok a csapatra, s még tovább javulhatunk” – értékelt Wenger.

Franciaországban a Paris Saint-Germain a bajnoki cím, illetve a Liga Kupa megszerzése után a francia kupát is elhódította, miután Lavezzi találatával 1-0-ra felülmúlta a másodosztályú Auxerre-t.