Koman Vladimir;Mervó Bence;U20-as labdarúgó-válogatott;Bernd Storck;

2015-06-05 07:56:00

Kár a piros lapért

Szoros meccsen, 1-0-s előnyről kapott ki a magyar U20-as labdarúgó válogatott az Új-Zélandon zajló világbajnokság csoportkörének második fordulójában az aranyesélyes Brazíliától 2-1-re. A fordulópontot Tamás Krisztián kiállítása jelentette.

Bernd Storck a tegnapi, brazilok elleni meccs előtt három helyen változtatott a hétfőn Észak-Koreát 5-1-re legyőző kezdőcsapaton. Ennek ellenére szerencsére ismét azt a lendületes, letámadó focit láthattuk a fiúktól, amit az ázsiaiak ellen korábban bemutattak. A brazilokat is meglephette ez a játék, mert a 8. percben vezetést szerzett a magyar együttes.

Egy felívelést követően az első fordulóban mesterhármast jegyző Mervó Bence védőjén átpattant a labda, amit a győri játékos jobb oldalról, nagyjából 25 méterről tűzött kapura. A lövésbe beleért a dél-amerikai kapus, de átpattant rajta a játékszer és már csak a gólvonalon túlról tudta kipaskolni. Azért tegyük hozzá, hogy mivel nincs gólvonal-technológia a vb-n, így már sose tudjuk meg, hogy valóban teljes terjedelmével benn volt-e a labda. Nem sokkal később Forgács Dávid lőtte telibe a keresztlécet, amivel tovább növelhette volna a magyar előnyt.

A 16. perc jelentette a mérkőzés fordulópontját, miután Tamás Krisztián egy teljesen felesleges becsúszást követően megkapta a második sárga lapját, így kiállította őt a szaúdi játékvezető. Ezt követően a magyaroknak a védekezésre kellett berendezkedniük, ami egészen jól működött az 50. percig, amikor Székely György előbb bravúrral hárított, majd a szögletből Danilo már nem hibázott és hét méterről fejelt a léc alá.

A brazil nyomás állandósult és Székely újabb védései nélkül már a vezetést is megszerezhette volna a selecao. A 85. percben bekövetkezett, amitől tartottunk. Egy vitatható tizenegyesből Pereira éppen az elvetődő Székely hóna alatt lőtte a labdát a hálóba, beállítva ezzel a 2-1-es brazil győzelmet.

„Ritka alkalom, hogy vereség után gratulálni lehet egy csapatnak, de a mostani egy ilyen eset. Játékosaim nagyon sokat tanultak ebből a meccsből is, amelyen a torna egyik nagy csapata ellen sokáig a győzelemért, de végig a pontszerzésért harcban állva játszottak. Soha nem foglalkozom a játékvezető ténykedésével, ez nem az én stílusom, most is inkább azt emelném ki, hogy amikor a mérkőzés után a játékosok szemébe néztem, azt láttam, hogy félelem nélkül várják a Nigéria elleni harmadik csoportmeccset” – értékelt a lefújás után Storck.

Kesergésre nincs is ok, hiszen vasárnap Nigéria ellen a döntetlen is elég a biztos továbbjutáshoz.

Egervári: hárman-négyen meghatározó futballisták lehetnek

Lapunk megkereste Egervári Sándort, a 2009-ben a Németh Krisztián, Koman Vladimir fémjelezte gárdával U20-as vb bronzot nyerő korábbi szövetségi kapitányt, hogy értékelje a jelenlegi U20-asokat.

„Ez egy nagyon tehetséges korosztály. Talán a hat évvel ezelőtti csapathoz tudnám hasonlítani. Bár a tavalyi Eb-n kicsit megtorpantak, de ez a társaság éveken keresztül bebizonyította, hogy versenyképes. Véleményem szerint hamarosan meghatározó futballista válhat 3-4 emberből biztosan, amiből az A-válogatott tud majd profitálni.

Ez a sikeres utánpótlásmunka eredménye, ami elsősorban Both Józsefnek és Pisont Istvánnak köszönhető, akik sokat foglalkoztak ezzel a korosztállyal. A brazilok elleni meccsen látszódott, hogy a legnagyobbakkal is képes felvenni a versenyt a csapat. Butaság volt Tamás Krisztián hibája, de így sem sokon múlott a pontszerzés” – nyilatkozta a Népszavának Egervári.

E csoport
Brazília–Magyarország 2-1 (1-0)
New Plymouth, 4000 néző, Jv.: al-Mirdaszi (szaúd-arábiai)
Brazília:
Jean – Jorge, Lucao, Marlon (Jaja, a szünetben), Joao Pedro – Alef, Danilo – Marcos Guilherme (Andreas Pereira, a szünetben) , Boschilia (Leo Pereira, 88.), Gabriel – Judivan
Magyarország:
Székely – Osváth, Kecskés, Lenzsér, Tamás – Vida, Nagy Á. – Kalmár (Nagy D., 65.), Forgács , Sallai (Zsótér, 75.) – Mervó (Talabér, 66.)
Gólszerzők: Danilo (50.), Pereira (86.), illetve Mervó (8.)
Kiállítva: Tamás (16.)
A másik mérkőzésen:
Nigéria–Észak-Korea 4-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3 (6-3), 3. Nigéria 3 (6-4), 4. Észak-Korea 0.A hat kvartettből az első kettő, és a legjobb négy harmadik helyezett jut a nyolcaddöntőbe.