F-1;autósport;Lewis Hamilton;Kanadai Nagydíj;

2015-06-06 07:58:00

Juharos győzelmet remél Hamilton

A Formula 1-es Kanadai Nagydíjon feledtetné a monacói futamon történteket Lewis Hamilton. A két héttel ezelőtti hercegségi versenyhétvégét uraló brit, a csapat hibája miatt „csak” a harmadik helyen ért célba. A győzelmet csapattársa, Nico Rosberg szerezte meg, aki zsinórban másodszor diadalmaskodott, s 10 pontra megközelítette Hamiltont. Most eljött az idő a revánsra.

Erre minden esélye megvan a kétszeres világbajnok brit pilótának, ugyanis a jelenlegi mezőnyből ő a legsikeresebb Kanadában. Háromszor diadalmaskodott az észak-amerikai országban, ráadásul pályafutása első győzelmét is a Circuit Gilles Villeneuve aszfaltcsíkon aratta, még 2007-ben. Emellett ha célba ért a juharleveleseknél midig dobogón végzett, ráadásul legalább egy körig minden alkalommal vezette a versenyt. Az időmérőn pedig csak 2011-ben szorult ki a dobogóról, négy évvel ezelőtt az ötödik helyről rajtolt.

„Itt nyertem az első futamomat, általában gyors vagyok ezen a pályán. Remélem, jobb hétvégénk lesz itt, mint tavaly”- mondta a csütörtöki sajtótájékoztatón Hamilton.

A brit pilóta győzelméhez azért lesz egy-két szava csapattársának, Nico Rosbergnek is, aki remek formában várja a hétvégét. Ám tudja, a mostani sikerhez több kell, mint két héttel ezelőtt.

„Sorozatban két győzelmet aratni sokkal jobb érzés, de Kanada teljesen más, mint Monaco. Az autót teljesen át kellett alakítani, szóval mindenekelőtt ehhez kell hozzászoknunk. Újra áttanulmányoztam a tavalyi telemetriát, hogy lássam, akkor hol voltam jobb Lewisnál. Továbbá a fedélzeti kamerás felvételeket is ki fogom elemezni. Ezt minden verseny előtt megteszem, amolyan hangolódásként”- fogalmazott Rosberg, aki tavaly a pole pozícióból rajtolt, ám végül a második helyen ért célba, úgy hogy az elsőség az utolsó előtti körben vesztette el Red Bull pilótájával, Daniel Ricciardóval szemben.

A Mercedes küzdelmébe a Ferrari szólhat még bele, ugyanis Kanadában debütál az olasz istálló továbbfejlesztett erőforrása. Az átalakított belső égésű motorral felszerelt hajtóegység a hírek szerint akár 30 lóerővel is erősebb lehet a korábbi verziónál.

„Nem tudom, mit csinál a Ferrari, gondolom, hogy javulnak. Mi a megbízhatóságon javítottunk. Fantasztikus motorunk van, szóval elég magabiztosan várom a hétvégét”- nyilatkozta Hamilton.

A vörösök négyszeres világbajnok pilótája, Sebastian Vettel is a Mercedest tarja favoritnak, de hozzátette: a fejlesztésektől azt remélik, hogy közelebb kerülnek riválisukhoz. Hogy mennyivel, azt nem tudta megmondani.

A Kanadai Nagydíj időmérője ma 18.45 órától kezdődik, a futam pedig 19.30-tól lesz látható. Mindkét eseményt a Duna Tv élőben közvetíti.