Az amerikai elnök szerint a "hetek" a történelem legerősebb szövetségét képezik. Merkel szoros partnernek nevezte az Egyesült Államokat. Egyetértettek abban, Oroszország addig nem térhet vissza a G7 fórumára, amíg nem tartja tiszteletben a kelet-ukrajnai rendezést előirányzó minszki egyezmény pontjait. A két politikus bajor szokáshoz híven kolbászt evett és helyi sört kortyolgatott.
Már szombaton tüntetések voltak a színhely környékén, ezek intenzitása azonban elmaradt a várakozásoktól. A Spiegel szerint ennek oka a jelentős rendőri jelenlét volt Garmisch-Partenkirchenben, valamint az, hogy igen rossz idő volt Bajorországban. (A 17 ezer rendőrrel 2000 tüntető állt szembe.) Vasárnap a tüntetők egy időre elzártak egy utat Garmischban, de az akcióban csak egy maroknyi csoport vett részt.
A ma záruló csúcstalálkozón egy sor külpolitikai kérdés került szóba, vasárnap azonban még a könnyebb témákkal foglalkoztak, így egészségügyi, környezetvédelmi kérdésekkel, a nők szerepével a társadalomban, a munkakörülmények javításával.
Angela Merkel célja az volt, hogy a G7-ek elkötelezzék magukat arra, a globális hőmérséklet emelkedés ne haladja meg a két Celsius fokot. Bár e kérdésben támogatásáról biztosította Nagy-Britannia és Franciaország, Japán tetszését nem nyerte el a javaslat. A Spiegel szerint amennyiben a zárónyilatkozatban nem bukkan fel a két százalékos vállalás, az a kancellár veresége lenne. A kancellár arra is törekszik a csúcson, hogy minél kevesebb szó essék az euróövezet válságáról.
Obama ugyanakkor várhatóan arra inti partnereit, terjesszék ki szankcióikat Oroszország ellen. Moszkvát egy éve zárták ki a fórumról a Krím annexiója, illetve a kelet-ukrajnai szakadárok támogatása miatt.