Csütörtökön az euróövezet pénzügyminisztereinek kellene kimondaniuk a végső szót az intézkedésekről, de hogy pontosan milyen intézkedésekről, arról különféle hírek láttak napvilágot. A megállapodást megnehezítheti, hogy Ciprasz továbbra is ragaszkodik az adósságleíráshoz, enélkül kormánya nem hajlandó igent mondani a hitelezőkkel való megegyezésre. A miniszterelnök azt is hozzátette, készek a kompromisszumra, a nehéz döntésekre.
Olyan hírek is napvilágot láttak, amelyek szerint Görögország eltekintene az adósság visszafizetési határidő meghosszabbítására való követeléstől, ha a hitelezők nem ragaszkodnának tovább a nyugdíjcsökkentéshez. Az Európai Bizottság egy másik javaslattal állt elő.
Eszerint ha Görögország annyival csökkentené a katonai kiadásait, amennyivel a nyugdíjak csökkentését irányozták elő a hitelezők, akkor nem kéne megkurtítani az öregségi járulékot. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung szerint azonban ez a csereüzlet nem nyerte el a Nemzetközi Valutaalap (IMF) tetszését. Az IMF később cáfolta a hírt.
A brüsszeli megbeszéléseken már a Nemzetközi Valutaalap (IMF) képviselője is jelen volt. Csütörtökön még hazautazott a tárgyalásokról az IMF küldöttsége, miután megállapították, hogy semmiféle előrelépés sem történt a megbeszéléseken.
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke figyelmeztetett arra, megsemmisítő következményei lennének annak, ha Görögországnak fel kellene adnia az eurót. „Ezzel Alekszisz Ciprasz miniszterelnök is tisztában van” – emelte ki.
A Sziriza baloldali platformját képviselő miniszterek várhatóan kilépnek a kormányból, ha olyan megállapodás születik, amelyen értékrendjük szerint átlépnének egy vörös vonalat. Ugyanakkor az is kiderült, hogy a balszárny nem akar a megállapodás ellen szavazni, ha már végre sikerül megkötni azt. Egyértelműen jelezték ugyanis, hogy nem kívánják megbuktatni a kormányt.